reklama

Darmowe lody i książki dla dzieci z okazji lata!

Data: 2019-07-27 14:22:45 Autor: pobarski

Jak poprawić czytelnictwo, sprawić radość dzieciakom, a jednocześnie – wypromować swoją firmę? Truck z lodami i darmowymi książkami przedsiębiorstwa Darling’s ruszył w kolejną trasę po Ameryce.

Darmowe lody i książki

Amerykanie słyną z niekonwencjonalnych akcji marketingowych realizowanych przez przeróżne firmy. Jedną z kontynuowanych od lat jest objazdówka w czasie wakacji furgonetki z lodami, która dostarcza darmowe zimne smakołyki najmłodszym mieszkańcom amerykańskich miast. Stanowi to element promocji firmy Darling’s – działające na terenie stanu Maine w USA sieci dealerów nowych i używanych samochodów.

Czytaj także:  Automaty z darmowymi książkami? Stoi ich aż sześć!

Tego roku, oprócz standardowej formuły, postanowiono także wesprzeć czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, która – poza sezonem szkolnym – rzadko z własnej woli sięga po literaturę. Codziennie ciężarówka z lodami dociera do innego miasta stanu, a tam serwuje dzieciakom ich ulubione lody oraz… darmowe książki!

Literacka odmiana pojawiła się w tegorocznej akcji i stanowi dopełnienie projektu, który Darling’s realizuje już od siedmiu lat. Darmowe książki to element programu „Boys and Girls Club”, który pomóc ma najmłodszym odkrywać przyjemność z czytania i pisania.

Czytaj także: Ekologia w księgarni. Wymień plastik na książki

Oprócz rozdawania darmowych egzemplarzy książek, w ramach wakacyjnego programu Darling’s, animatorzy-wolontariusze pomagają najmłodszym nauczyć się czytać i pisać, jeśli jeszcze tego nie potrafią.

Czy chcielibyście, by w Polsce zorganizowana została podobna akcja?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje