Darmowe lody i książki dla dzieci z okazji lata!

Data: 2019-07-27 14:22:45 Autor: pobarski

Jak poprawić czytelnictwo, sprawić radość dzieciakom, a jednocześnie – wypromować swoją firmę? Truck z lodami i darmowymi książkami przedsiębiorstwa Darling’s ruszył w kolejną trasę po Ameryce.

Darmowe lody i książki

Amerykanie słyną z niekonwencjonalnych akcji marketingowych realizowanych przez przeróżne firmy. Jedną z kontynuowanych od lat jest objazdówka w czasie wakacji furgonetki z lodami, która dostarcza darmowe zimne smakołyki najmłodszym mieszkańcom amerykańskich miast. Stanowi to element promocji firmy Darling’s – działające na terenie stanu Maine w USA sieci dealerów nowych i używanych samochodów.

Czytaj także:  Automaty z darmowymi książkami? Stoi ich aż sześć!

Tego roku, oprócz standardowej formuły, postanowiono także wesprzeć czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, która – poza sezonem szkolnym – rzadko z własnej woli sięga po literaturę. Codziennie ciężarówka z lodami dociera do innego miasta stanu, a tam serwuje dzieciakom ich ulubione lody oraz… darmowe książki!

Literacka odmiana pojawiła się w tegorocznej akcji i stanowi dopełnienie projektu, który Darling’s realizuje już od siedmiu lat. Darmowe książki to element programu „Boys and Girls Club”, który pomóc ma najmłodszym odkrywać przyjemność z czytania i pisania.

Czytaj także: Ekologia w księgarni. Wymień plastik na książki

Oprócz rozdawania darmowych egzemplarzy książek, w ramach wakacyjnego programu Darling’s, animatorzy-wolontariusze pomagają najmłodszym nauczyć się czytać i pisać, jeśli jeszcze tego nie potrafią.

Czy chcielibyście, by w Polsce zorganizowana została podobna akcja?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Antarabhawa
Przemysław Szulgit
Antarabhawa
Ciało nie kłamie
Judy Melinek
Ciało nie kłamie
Wskrzesina
Artur Boratczuk
Wskrzesina
Dama z wahadełkiem
Paulina Kuzawińska
Dama z wahadełkiem
Wszystko nie tak! 2
Izabella Frączyk
Wszystko nie tak! 2
Nowy chłopak
Paula Rawsthorne
Nowy chłopak
Pokaż wszystkie recenzje