Automaty z darmowymi książkami? Stoi ich aż sześć w Nowym Jorku!

Data: 2019-07-12 14:41:36 Autor: pobarski

Aż sześć automatów z darmowymi książkami. Brzmi jak marzenie? Ale to prawda! Taki pomysł na zachęcenie do czytania dzieci i młodzież ma jedna z amerykańskich organizacji.

Automat z książkami

W automatach samoobsługowych z reguły kupić możemy przekąski czy ciepłe napoje. Jednak od niedawna coraz częściej urządzenia wykorzystuje się do sprzedaży także i innych produktów. W ubiegłym roku w Krakowie postawiono pierwszy książkomat, w którym czytelnicy mogli nabyć lektury na podróż pociągiem. Tymczasem w Nowym Jorku stworzono automaty, które rozdają… darmowe książki!

Czytaj także: Na dworcu PKS stanął… bibliobox!

W sześciu automatach w Nowym Jorku umieszczono książki dla dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 14 lat. Jest to część projektu promującego czytelnictwo wśród młodych realizowanego przez amerykańskie tanie linie lotnicze JetBlue.

Program automatów z darmowymi książkami rozpoczął się wczoraj, 11 lipca i potrwa do końca sierpnia tego roku. Ma to być odpowiedź na nieczytanie przez uczniów w czasie wakacji.

Jak zapewniają organizatorzy, nie ma ograniczeń,  ile tytułów można skompletować w ramach akcji. Automaty będą uzupełniane o nowe książki co dwa tygodnie, jednak za każde zdjęcie na Facebooku, Twitterze czy Instagramie, które przedstawiać będzie upuszczanie przez automat JetBlue książki i opatrzone hashtagiem #BookDrop, linie lotnicze przekazują kolejną książkę na cele charytatywne.

Łącznie, przewiduje się, że w akcji JetBlue przekaże około 10 tysięcy książek. I to całkowicie za darmo. Automaty propagowane są pod hasłem „Zbuduj biblioteczkę z JetBlue”.

Co o tym sądzicie? Czy w Polsce też przydałoby się takie rozwiązanie na czytelnicze problemy?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje