Saga rodu Forsyteów – serialowa adaptacja klasycznej książki

Data: 2020-11-25 16:56:02 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Saga rodu Forsyte'ów" to klasyczny brytyjski serial, będący adaptacją znanej powieści Johna Galsworthy'ego Posiadacz. Produkcją możemy oglądać na antenie TVP Kultura. Opowiada on o losach zamożnej rodziny Forsyte'ów. Jak to się stało, że zdobył tak dużą popularność?   

Obrazek w treści Saga rodu Forsyteów – serialowa adaptacja klasycznej książki [jpg] fot. materiały TVP

"Saga rodu Forsyte'ów" to brytyjska produkcja z 2002 roku w reżyserii Christophera Maneula, Davida Moore’a i Andy’ego Wilsona, ukazujący świat bogatej burżuazji z epoki wiktoriańskiej. Na pierwszym planie są w niej losy członków obrzydliwie bogatej rodziny Forsyte'ów oraz związanych z nią osób.

Co dokładnie wiadomo na temat serialu Saga rodu Forsyte'ów?

Saga rodu Forsyte'ów – opis, o czym jest serial?

Rodzinne sekrety, tajemnice, grzeszki, szczęścia i radości. Miłość i nienawiść, poważne problemy, ale też wielkie sukcesy. Oto kilka pokoleń zamożnego rodu Forsyteów. Przede wszystkim Jolyona Forsyte'a, który zauroczony jest wyjątkowo piękną guwernantką swojej córki. Postanawia więc porzucić rodzinę, wielką fortunę, bogactwo i razem z Helen prowadzić skromne życie, które przyniesie mu szczęście. Siłą rzeczy odpowiedzialność za ród Forsyteów spada na jego kuzyna, Soamesa. Musi on doczekać się męskiego potomka, by nazwisko rodowe przetrwało. Soames kocha się w Irene Heron – młodej kobiecie, która po utracie ojca musi wyjść za mąż za dobrze sytuowanego człowieka, by móc związać koniec z końcem. Irene nie pała miłością do Soamesa, jednak gdy postanawia się z nim rozstać, mąż gwałtownie protestuje. Również pozostali Forsyteowie gotowi są na wiele, by zatrzymać Irene w rodzinie.    

Saga rodu Forsyte'ów – wszystkie odcinki

Chcecie lepiej poznać fabułę serialu? Zapoznajcie się z opisami kolejnych odcinków, które prezentujemy w naszych artykułach:

Saga rodu Forsyte'ów – czy jest 2 sezon?

Produkcja szybko spotkała się z dużym zainteresowaniem widzów, doczekała się też  drugiego sezonu, który omawiamy w osobnym artykule?

Saga rodu Forsyte'ów – zwiastun

Serial na podstawie powieści Johna Galworthy'ego to świetna okazja do lepszego poznania kultury brytyjskiej, a także historii i układów społecznych panujących w epoce wiktoriańskiej. Perfekcyjna dykcja aktorów sprawia, że podczas oglądaniu można też poćwiczyć swą znajomość języka angielskiego. 

Saga rodu Forsyte'ów – ile odcinków? Gdzie zobaczyć?

W Telewizji Polskiej do 10 grudnia 2020 roku wyemitowanych zostanie 10 odcinków pierwszego i drugiego sezonu serialu. Kolejne odcinki oglądać można na antenie TVP Kultura od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:55. Są one również dostępne w serwisie vod.tvp.pl. Korzystanie z niego jest bezpłatne dla osób, które regularnie opłacają abonament radiowo-telewizyjny.

Saga rodu Forsyte'ów – książka

Pierwsze odcinki serialu Saga rodu Forsyte'ów oparte są na książce Saga rodu Forsyte'ów. Posiadacz. Kolejne oparte są na książkach Saga rodu Forsyte'ów. Babie lato oraz Koniec rozdziału. Co ciekawe, autor książek, John Galsworthy, wydał także książkę książkę Na giełdzie Forsyte'ów, w której pisarz żegna się ze sławnym rodem, dodając do jego historii kilka „apokryficznych" opowiastek.

Książkę Saga rodu Forsyte'ów w dobrej cenie można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Saga rodu Forsyte'ów. Tom I - Posiadacz
John Galsworthy3
Okładka książki - Saga rodu Forsyte

Wielka epicka opowieść o angielskich wyższych sferach epoki wiktoriańskiej! Trzytomowa powieść obejmuje losy kilku pokoleń bogatej mieszczańskiej rodziny...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje