"Saga wikingów" – nietypowy film przygodowy

Data: 2020-06-27 17:28:42 Autor: pobarski

Saga wikingów to pochodzący z 2014 r. film przygodowy przedstawiający losy barbarzyńskich osadników, którzy porywają córkę szkockiego monarchy. 

Obrazek w treścifot. materiały prasowe Kino Świat

Saga wikingów to nietypowy film przygodowy, który przedstawia losy tytułowych wikingów, których statek rozbija się u wybrzeża Szkocji. Niebawem na terenie osady Danelaw dochodzi do spustoszeń. 

Saga wikingów – opis 

O czym jest film Saga wikingów? Produkcja przedstawia losy grupy wikingów, którzy za karę muszą wyruszyć ze swojej ojczyzny do Anglii, by tam zdobyć cenne złoto. Dopiero po zdobyciu wojennego łupu barbarzyńcy mogą powrócić do kraju, z którego ich wypędzono. 

Czytaj także: "Książę" – w poszukiwaniu córki 

Niestety, w czasie morskiej żeglugi dochodzi do burzy. Na skutek silnego sztormu statek należący do wikingów rozbija się o skały szkockiego wybrzeża. Jedyną szansą na przetrwanie jest dotarcie wikingów do lądu i stamtąd – zdobycie nowego statku. 

Wikingowie szybko przekonują się, że także i w Szkocji nie są mile widziany – napotykają się bowiem na królewskie wojsko, które atakuje wikingów. W skutek walk giną żołnierze króla Szkotów, Dunchaida, a królewska córka zostaje wzięta w niewolę. 

Kiedy do króla dociera informacja o pogromie jego wojska i uprowadzeniu córki, postanawia nasłać na wikingów płatnych zabójców. Nieoczekiwanie, księżniczka Inghean opowiada się za wikingami. 

Saga wikingów – obsada

Kto występuje w filmie Saga wikingów? W produkcji zagrali Charlie Murphy, Ed Skrein, James Norton, Tom Hopper, Ryan Kwanten, Ken Duken, Mark Strepan oraz Leo Gregory. 

Saga wikingów – gdzie obejrzeć? 

Film Saga wikingów zobaczyć będzie można w telewizji w sobotę, 27 czerwca o godz. 21:45 na antenie TVP 1 oraz w poniedziałek, 29 czerwca o godz. 00:20. 

Czytaj także: "Bardzo dziki zachód" - misja: ochronić prezydenta

Film zobaczyć można także w Internecie za pośrednictwem serwisów VOD. 

Saga wikingów – opinie

Czy warto zobaczyć film Saga wikingów? Jak zauważają widzowie w Internecie, film Saga wikingów to typowy telewizyjny „średniak”, który z całą pewnością spodoba się wszystkim fanom dobrego kina akcji. 

Czytaj także: Polina zmuszona do pracy w domu uciech. "Cena wolności" – co wydarzy się w 15 i 16 odcinku?

Według widzów Saga wikingów dobrze obrazuje społeczność sprzed wieków. W produkcji nie brakuje także brutalnych scen, zatem z całą pewnością jest to produkcja skierowana do widzów o stalowych nerwach. 

Saga wikingów – książka 

Film Saga wikingów powstał na podstawie oryginalnego scenariusza stworzonego przez Bastiana Zacha oraz Matthiasa Bauer. Oznacza to, że nie istneije książka, która bezpośrednio odwoływałaby się do fabuły filmu. 

Czytaj także: Remigiusz Mróz zapowiada nową książkę

Zamiast tego możemy zaproponować Wam coś innego – książkę Ostatnie królestwo. Wojny wikingów autorstwa Bernarda Cornwella. jest to bestsellerowa powieść, która przenosi czytelników do Anglii IX wieku i ukazuje losy Uthred, angielskiego dziedzica, który zostaje pojmany przez wikingów jako zakładnik. 

Książkę Ostatnie królestwo w dobrej cenie kupić można poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje