"Ścigana". Leniwe kino akcji.

Data: 2020-05-26 21:11:53 Autor: pobarski

Ścigana to nietypowy film sensacyjny, który zadziwia... dynamiką akcji. Co warto wiedzieć o tej produkcji?

Obrazek w treściFot. TVN/Viktonex/x-news.pl

Ścigana to pochodząca z 2011 roku produkcja, która może przypominać zwykły film akcji. Jednak, jak zauważyli widzowie, tytuł ten całkowicie różni się od innych podobnych obrazów. Dlaczego?

Ścigana – opis

O czym jest film Ścigana? Produkcja przedstawia losy Mallory Kane, kobiety do zadań specjalnych. Agentka pracuje dla wyspecjalizowanej prywatnej agencji, która dla amerykańskiego wywiadu nieoficjalnie zajmuje się brudną robotą. W pracy Kane wszystkie chwyty są dozwolone, pod jednym warunkiem – nie może dać się złapać.

Czytaj także: Dzień Matki. Film nie tylko na 26 maja!

Niebawem agentka wyjeżdża do Barcelony, gdzie ma pomóc w uwolnieniu pochodzącego z Azji zakładnika. Do współpracy wytyczony zostaje zaś Aaron, z którym kobieta nawiązuje romans. Mimo to akcja zrealizowana zostaje do końca.

A jednak – wkrótce okazuje się, że Mallory staje się niewygodna dla swoich własnych szefów. Zna bowiem zbyt wiele ich tajemnic.

Ścigana – obsada

Kto wystąpił w filmie Ścigana? W roli głównej wystąpiła Gina Carano. W postać Aarona wcielił się Channing Tatum.

Oprócz nich w produkcji wystąpili Michael Angarano, Ewan McGregor, Michael Douglas, Antonio Banderas (m.in. Wytańczyć marzenia) oraz Julian Alcaraz.

Ściagana – gdzie zobaczyć?

Film Ścigana wyemitowany zostanie w telewizji we wtorek, 26 maja o godz. 21:35 przez stację TVN. Powtórkę będzie można zobaczyć także 1 czerwca o północy.

Czytaj także: Autorka Harryego Pottera, J.K. Rowling, zapowiada nową książkę! O czym będzie?

Film Ścigana zobaczyć można także na platformach VOD.

Ścigana – opinie

Czy warto zobaczyć film Ścigana? Pomimo dobrej obsady, film niestety nie cieszy się zbyt przychylnymi opiniami widzów w sieci. Jak przedstawiają Internauci, produkcja jest kinem akcji, jednak zaskakuje fakt, że… sama fabuła jest niezbyt dynamiczna.

Mimo wszystko grająca w produkcji Gina Carano otrzymała nominację do nagrody Critics' Choice w kategorii Najlepsza aktorka w filmie akcji.

Ścigana – książka

Film Ścigana powstał na podstawie oryginalnego scenariusza stworzonego przez Lema Dobbsa. Oznacza to, że nie istnieje książka, która powiązana byłaby z tą produkcją.

Zamiast tego polecić możemy Wam inną książkę - Stoł króla Salomona autorstwa Luisa Montero Manglano. Przedstawia ona losy Tirso Alfaro, młodego doktoranta, który przypadkiem staje się świadkiem kradzieży antyku. Po tym zdarzeniu zostaje zwerbowany do tajnej organizacji - Narodowego Korpusu Poszukiwaczy, który zajmuje się odzyskiwaniem należących do narodu hiszpańskiego dzieł sztuki. Organizacja natomiast zrobi wszystko, by z sukcesem dokończyć swe misje.

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Łowca
Agnieszka Pruska;
Łowca
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje