Serial na podstawie książki został kalendarzem adwentowym!

Data: 2021-12-01 09:00:02 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Bohaterowie książki Andersa Sparringa zostali bohaterami szwedzkiego serialu, który już 1 grudnia pojawi się w telewizji SVT. Odcinki będą emitowane każdego dnia, a cała forma nazywana jest przez Szwedów „kalendarzem adwentowym”

Obrazek w treści

Szwedzka telewizja SVT ma swoją tradycję tworzenia kalendarzy adwentowych w formie seriali, które są emitowane zazwyczaj od 1 grudnia aż do wigilii.

Szwedzka tradycja świąteczna 

Pomysł tworzenia seriali świątecznych dla dzieci powstał w 1960 roku i jest kultywowany do dzisiaj. Dla Szwedów jest to nieodłączna tradycja świąteczna. Serie trwają najczęściej 24 odcinki, które emitowane są codziennie od początku grudnia aż do wigilii.

Czytaj także: Zagłosuj i wygraj kilkanaście książek! Plebiscyt „Najlepsza książka na zimę" na finiszu

Produkcje są najczęściej opowieściami przeznaczonymi dla dzieci, jednak wielu dorosłych kultywuje tę tradycję równie mocno jak najmłodsi i rokrocznie w czasie oczekiwania na Boże Narodzenie zasiada przed telewizorami, by obejrzeć najnowszy serial.

Tegoroczny serial powstał na podstawie książek Andersa Sparringa

Jak donosi autorka fanpage’u na Facebooku Szwecjoblog, “Kalendarz adwentowy”, który w tym roku pojawi się na kanale SVT powstał na podstawie serii książek Andersa Sparringa. Ilustracje do tych powieści stworzył Per Gustavsson. Bohaterami serii jest rodzina Obrabków.

Czytaj także: Recenzja książki: Rodzina Obrabków i urodzinowy skok

W języku szwedzkim tytuł serialu brzmi “En hederlig jul med Knyckertz” i można go przetłumaczyć jako "Uczciwe Święta u Obrabków". Jak sugeruje nazwisko, są oni rodziną, która bardzo lubi przywłaszczać sobie cudzą własność. 

Czytaj także: Rozgrzewająca opowieść o miłości. "A ja na Ciebie zaczekam"

Jedynie Ture, czyli jedenastoletni syn państwa Obrabków, chciałby uczciwie żyć. Jednak trudno zmienić przyzwyczajenia najbliższych. Czy w takiej rodzinie mogą zdarzyć się uczciwe święta? Czy byłby to Bożonarodzeniowy cud?

Kto wystąpi w serialu Uczciwe święta u Obrabków?

W głównych rolach wystąpią David Sundin oraz Gizem Erdogan.

Czytaj także: Naprawia maszyny do pisania. Napisał do niego Tom Hanks

Trzeba przyznać, że zapowiedź serialu wygląda bardzo ciekawie! Obrabków można zobaczyć na oficjalnym zwiastunie:

Książka o rodzinie Obrabków 

W Polsce dotychczas pojawiła się tylko jedna część serii o rodzinie Obrabków autorstwa Andersa Sparringa. Wydawnictwo Zakamarki wydało książkę Rodzina Obrabków i urodzinowy skok.

Można ją kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Rodzina Obrabków i urodzinowy skok
Anders Sparring1
Okładka książki - Rodzina Obrabków i urodzinowy skok

Członkowie rodziny Obrabków bardzo lubią zabierać cudze rzeczy. Po prostu nie potrafią się powstrzymać. W każdym razie tata Zbiro, mama Cela i Elka. Za...

dodaj do biblioteczki
Reklamy