Naprawia maszyny do pisania. Napisał do niego Tom Hanks

Data: 2021-11-30 09:00:02 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Tom Hanks napisał list do właściciela księgarni w Edynburgu. Nazwał go swoim bohaterem, ponieważ mężczyzna zajmuje się naprawą maszyn do pisania, które aktor uwielbia. 

Obrazek w treści
Fotografia ilustracyjna / Pexels

Tom Hodges to właściciel księgarni w Edynburgu. Oprócz tego mężczyzna jest jedynym w Szkocji mechanikiem zajmującym się naprawą maszyn do pisania. Latem tego roku postanowił on zaprosić do swojego sklepu słynnego aktora Toma Hanksa, który jest fanem maszyn do pisania. Wkrótce otrzymał on w odpowiedzi niezwykły list... 

Wielka miłość Toma Hanksa 

Słynny hollywoodzki aktor ma wiele pasji, a jedną z nich jest kolekcjonowanie maszyn do pisania. Aktor w 2019 roku udzielił wywiadu dla magazynu "New York Times", w którym to przyznał, że zbiera maszyny od wczesnej młodości i darzy je szczególnym sentymentem.

Czytaj także: Więźniowie ze Strzelec Opolskich tworzą niezwykłe książki dla niewidomych dzieci

W kolekcji aktora znajduje się aktualnie 120 urządzeń i jest to starannie wyselekcjonowany zbiór, bo jak Hanks przyznaje, był moment, gdy miał kilkaset maszyn do pisania! To właśnie dlatego 35-letni księgarz ze Szkocji zaprosił do siebie aktora. 

Jedyny taki człowiek w Szkocji

Tom Hodges zaprosił aktora na wystawę maszyn. Przyznał również, że dla niego Hanks jest nie tyle gwiazdorem, ile niesamowitym kolekcjonerem. Na świecie jest zaledwie kilku maniaków, których łączy ta niezwykła pasja. Sam wymienia trzech, z których uznaje aktora za króla maszyn.

Czytaj także: Nowa adaptacja „Trzech muszkieterów”

W swoim liście mężczyzna zawarł także historię swojego życia i tego, w jaki sposób zaczął parać się naprawą maszyn do pisania. List napisał na starym urządzeniu, które należało jeszcze do jego dziadka.

Aktor odpowiedział na list

Tom Hanks zachwycił się historią księgarza z Edynburga i postanowił odpowiedzieć mu w ten sam sposób. Mężczyzna napisał na maszynie list, w którym wyraził swój podziw dla zajęcia mężczyzny.

Czytaj także: W 2022 roku Dorota Masłowska powróci z nową książką… i sztuką teatralną

Aktor nazwał Toma Hodgesa swoim bohaterem oraz obiecał, że gdy następnym razem odwiedzi miasto, na pewno znajdzie księgarnię mężczyzny. Sam adresat listu był nim zachwycony i teraz bardzo liczy na to, że wkrótce pozna aktora, a przede wszystkim – miłośnika maszyn do pisania. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy