W 2022 roku Dorota Masłowska powróci z nową książką… i sztuką teatralną

Data: 2021-11-25 09:00:01 Autor: jhantulik
udostępnij Tweet

Dorota Masłowska w 2022 roku powróci z nową książką. Zanim jej sztuka ukaże się w księgarniach, premierę będzie mieć spektakl teatralny na jej podstawie. 

Obrazek w treści
Foto: kadr z filmu Światy Literackie. Dorota Masłowska

Wydawnictwo Literackie zapowiedziało książkową wersję sztuki napisanej przez Dorotę Masłowską. Wydanie będzie zawierać ilustracje stworzone przez Mariusza Wilczyńskiego, a jeszcze w grudniu bieżącego roku premierę będzie mieć spektakl na podstawie Bowiego w Warszawie.

O czym będzie sztuka Bowie w Warszawie?

Sztuka Bowie w Warszawie to historia dziejąca się w Warszawie lat siedemdziesiątych. Mieszkanki stolicy są przerażone pogłoskami o Dusidamku z Mokotowa, który ma grasować w okolicy. To jednak tylko jeden wątek opowieści, która przeplata w sobie realia czasów gierkowskich, kryminału milicyjnego i opowieści ludzi przepełnionych ówczesnymi dramatami i traumami. 

Czytaj także: Znaleziono fragment utraconej XII-wiecznej epopei

Masłowska swoim oryginalnym językiem tworzy intrygujący krajobraz. Nieco fantazyjny, może trochę barokowy. W tym świecie mieszają się ze sobą codzienność i marzenia, a także niespodziewane incydenty. Jednym z takich incydentów będzie David Bowie, który pewnego razu pojawi się w Warszawie.

Sztuka teatralna Doroty Masłowskiej 

Bowie w Warszawie to sztuka, która została stworzona przez Dorotę Masłowską na zaproszenie Teatru Studio. Reżyserem spektaklu jest Marcin Liber, który odpowiada za adaptację książki Bezmatek autorstwa Miry Marcinów

Czytaj także: Serial inspirowany "Światem Dysku" Terry’ego Pratchetta już na HBO GO

W obsadzie spektaklu znaleźli się: Dominika Biernat, Monika Obara, Maja Pankiewicz, Marcin Pempuś, Bartosz Porczyk, Sonia Roszczuk oraz Natalia Rybicka.

Kiedy premiera sztuki Bowie w Warszawie?

Jak zapowiedziało Wydawnictwo Literackie, książkowa wersja sztuki ukaże się na początku 2022 roku. 

Czytaj także: Tylko dla 11% Polaków książki to ulubiona forma rozrywki

Prapremiera spektaklu będzie mieć natomiast premierę 18 grudnia 2021 roku. Odbędzie się ona w Teatrze Studio. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne. 

Dorota Masłowska – książki 

Dorota Masłowska jest autorką wielu nagrodzonych książek. W 2020 roku na rynku pojawiła się jej książka Jak przejąć kontrolę nad światem 2, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego

Książkę można kupić w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.