Serial inspirowany "Światem Dysku" Terry’ego Pratchetta już na HBO GO

Data: 2021-11-23 09:00:02 Autor: jhantulik
udostępnij Tweet

Na HBO GO zadebiutował serial Straż, który inspirowany jest uniwersum stworzonym przez Terry’ego Pratchetta. Bohaterowie wzorowani na postaciach ze Świata Dysku będą musieli uratować świat. Produkcja jest już dostępna na platformie.

Obrazek w treści

Świat Dysku to cykl powieści Terry’ego Pratchetta, które pojawiały się na rynku od 1983 roku. W sumie uniwersum składa się z czterdziestu jeden książek, a każda jest satyrą współczesnego świata przedstawionego w krzywym zwierciadle. Bohaterami serii są odmieńcy, którzy posłużyli za inspirację do powstania serialu Straż.

Straż – o czym jest serial? Opis fabuły

Serial Straż inspirowany jest postaciami znanymi z serii Świat Dysku. Pojawią się w nim czarnoksiężnicy, wilkołaki trolle oraz wielu, wielu innych. Wszystkich jednak będzie łączyć fakt, że niezbyt nadają się na bohaterów. 

Czytaj także: Alita - Bojowy Anioł - serce i dusza młodej kobiety uwięzione w ciele cyborga

Zostaną jednak postawieni przed ogromnym wyzwaniem. Będą musieli wskrzesić w sobie odwagę, by uratować świat. Stawią czoła wielkim próbom, a wszystko to, by wielki smok nie został wskrzeszony. 

Straż – obsada i twórcy 

W produkcji między innymi występują: Richard Dormer, Lara Rossi, Adam Hugill,  Marama Corlett, Sam Adewunmi oraz Jo Eaton-Kent. Zagrają oni odmieńców, których zadaniem będzie ratowanie świata. W obsadzie znalazło się jeszcze wiele znanych aktorów, a niektórzy użyczyli tylko swojego głosu. Zrobili to chociażby Ralph Ineson czy Wendell Pierce.

Czytaj także: Tylko dla 11% Polaków książki to ulubiona forma rozrywki

Za scenariusz odpowiadają: Simon Allen, Joy Wilkinson, Catherine Tregenna, Amrou Al-Khadi i Ed Hime. Simon Allen jest również producentem wykonawczym serialu. Reżyserami Straży są Emma Sullivan, Craig Viverios oraz Brian Kelly.

Straż – zwiastun 

19 listopada 2021 pojawił się zwiastun produkcji, w którym to możemy zobaczyć, jak zostały przedstawione niektóre postacie.

Trailer można obejrzeć poniżej:

Straż – premiera. Gdzie obejrzeć? 

Serial Straż został wyprodukowany przez BBC America, a dystrybucją na cały świat zajmuje się BBC Studios. 

Czytaj także: Państwo zapewni wsparcie małym księgarniom i bibliotekom

W Polsce serial dostępny jest na platformie HBO GO, gdzie można obejrzeć wszystkie 8 odcinków. 

Straż – książka

Serial inspirowany jest postaciami z uniwersum Świata Dysku, który został napisany przez Terry’ego Pratchetta. Pierwsza część serii nazywa się Kolor magii.

Książkę można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kolor magii
Terry Pratchett17
Okładka książki - Kolor magii

W odległym, trochę już zużytym układzie współrzędnych, na płaszczyźnie astralnej, która nigdy nie była szczególnie płaska, skłębiona mgiełka gwiazd rozstępuje...

dodaj do biblioteczki
Reklamy