Alita - Bojowy Anioł - serce i dusza młodej kobiety uwięzione w ciele cyborga

Data: 2021-11-22 12:00:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Film akcji, w klimacie klasycznego sci-fi, przenoszący nas w apokaliptyczną przyszłość, o tytule Alita - Bojowy Anioł, bardziej jednak znany pod tytułem Alita: Batle Angel to dzisiejsza filmowa propozycja od kanału Polsat.

Obrazek w treści Alita - Bojowy Anioł - serce i dusza młodej kobiety uwięzione w ciele cyborga  [jpg]

Źródło zdjęcia: Polsat

Film Alita: Bojowy anioł to produkcja akcji, w klimacie science - fiction, produkcji argetyńsko-kanadyjsko-amerykańskiej, która opowie emocjonalną historię. Co wiemy o filmie? Kiedy pojawi się na Polsacie? Kto znalazł się w jego obsadzie? 

Alita - Bojowy Anioł  – opis filmu 

Film Alita - Bojowy Anioł to klasyczna produkcja akcji, w klimacie sci-fi, oparta na mandze. Akcja filmu przenosi nas do świata, który został zniszczony przez trwającą od wielu lat wojnę. Trzysta lat pod tym zbrojnym wydarzeniu, zwanym Upadkiem, na zniszczonej Ziemi Doktor Dyson Ido wybudza ze śpiączki uratowaną przez siebie dziewczynę cyborga. Dziewczyna cyborg nie wie kim jest, niczego nie pamięta. 

          Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 19 do 26 listopada 2021 roku

Niedługo potem, dzięki wielu eksperymentom i badaniom, okazuje się, że w ciele cyborga, maszyny, znajduje się dusza i serce młodej kobiety o wyjątkowej przeszłości. Doktor czule opiekuje się dziewczyną, nadaje cyborgowi imię Alita i postanawia ją bronić, jak własną córkę. 

Dziewczyna musi dostosować się do trudnych warunków, jakie dominują w Mieście Złomu, jednocześnie pragnąc dowiedzieć się, kim właściwie jest. Wkrótce okazuje się, że posiada niezwykle zdolności bojowe. Posiada w sobie trzy zaginione technologie, które powinna wykorzystać. 

Alita - Bojowy Anioł  – obsada filmu

W filmie w głównych rolach: Rosa Salazar, znana z filmów: Więzień labiryntu: Próby ognia, Zbuntowana oraz Christoph Waltz, którego zapewne wiele Was kojarzy z filmów: Bękarty wojny, Django.

             Czytaj również: Alita - Bojowy Anioł, informacja o filmie - opis

W pozostałych rolach: Jennifer Connelly, Mahershala Ali, Ed Skrein, Jackie Earle Haley, Keean Johnson, Jorge Lendeborg Jr., Lana Condor.

Reżyserem filmu jest Robert Rodriguez, który ma na swoim koncie filmy: Sin City - Miasto grzechu, El mariachi, Od zmierzchu do świtu.

Alita - Bojowy Anioł – gdzie obejrzeć film

Film miał swoją premierę w roku 2019 roku i był już pokazywany w telewizji. Niebawem wyemituje go także Polsat. Kolejna emisja filmu odbędzie się w poniedziałek, 30 stycznia 2023 roku, o godzinie 21:05.

        Czytaj również: Czy Sherlock Holmes powróci z piątym sezonem?

Film jest do obejrzenia także w wypożyczalniach online. 

Alita - Bojowy Anioł - opinie o filmie

Film Alita - Bojowy Anioł to film, który spodoba się przede wszystkim fanom kina w klimacie science - fiction. Przypadnie do gustu zwolennikom produkcji post-apokaliptycznych. 

            Czytaj również: Facet do wymiany - pogodna komedia obyczajowa o kryzysie wieku średniego

Produkcja ma na swoim koncie filmowe nagrody, takie jak: Satelita - Najlepsze efekty specjalne - Joe Letteri (I) i Eric Saindon oraz FFCC - Najlepsze efekty wizualne.

Ma także kilka nominacji do nagród. Wśród nich: Annie - Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w produkcji aktorskiej - Michael Cozens, Mark Haenga, Tom Holzinger, Rachel Hydes i David Short (II) oraz Saturn - Najlepszy film sci-fi.

Alita - Bojowy Anioł – książki

Film Alita - Bojowy Anioł  to produkcja powstała na podstawie mangi  autorstwa Yukito Kishiro pod tytułem "Battle Angel Alita". My zaś polecamy książkę Alita: Battle Angel. Miasto złomu.

Książkę "Alita: Battle Angel. Miasto złomu" (Wydawnictwo Insignis) można kupić taniej poniżej: 

 

Tagi: filmy science fiction, ekranizacje, adaptacja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje