Nowa adaptacja „Trzech muszkieterów”

Data: 2021-11-25 20:54:56 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Filmowcy zaadaptują znaną opowieść o trzech muszkieterach autorstwa Aleksandra Dumasa. Opowieść przedstawiona ma zostać w dwóch filmach, które swoją premierę mieć będą w 2023 roku.

Obrazek w treści

Wiosną 2023 roku premierę będzie miała pierwsza część filmowej sagi opartej na książce Aleksandra Dumasa Trzej muszkieterowie. Za reżyserię odpowiada Martin Bourboulon.

Klasyk powraca na ekrany

Przypomnijmy, że Trzej muszkieterowie to przygodowa powieść, która w odcinkach ukazywała się we Francji w 1844 roku i już na samym początku odnieśli ogromny sukces. Tego samego roku opowieść o muszkieterach Aleksandra Dumasa została wydana w formie książkowej i stała się pierwszą częścią trylogii o muszkieterach.

Historia Dumasa przenosi czytelników do roku 1826, kiedy u sterów władzy staje kardynał Richelieu. To właśnie wtedy mający osiemnaście lat d’Artagnan opuszcza dom, by zostać królewskim muszkieterem walczącym dla panującego wciąż króla Ludwika XIII. Kiedy chłopakowi przychodzi zmierzyć się z gwardzistami kardynała, nieoczekiwanie odnajduje przyjaciół w trójce muszkieterów, z którymi wcześniej był skonfliktowany. Od tego momentu życie d’Artagnana pełne będzie niezwykłych przygód.

Będą nowe filmy na podstawie Trzech Muszkieterów

Trzej muszkieterowie to prawdziwy klasyk, który już zaledwie kilka lat po swojej francuskiej premierze doczekał się pierwszych adaptacji – wówczas jeszcze teatralnych. Tymczasem, jak poinformowało Variety, już za dwa lata do kin trafić ma najnowsza adaptacja powieści Dumasa, która zrealizowana zostanie przez francuskich filmowców.

Może zainteresować cię także... 

Za reżyserię odpowiedzialny będzie Martin Bourboulon, który na swoim koncie ma film Z tatą czy z mamą oraz jego kontynuację – Z tatą czy z mamą 2. W obsadzie produkcji znaleźli się François Civil (d’Artagnan), Eva Green (Milady) oraz Vincent Cassel (Atos). Oprócz nich w produkcji zagrają również Eri Rufus, który zagra kardynała, Louis Garrel, wcielający się w Ludwika XIII oraz znany z Gambitu Królowej Jacob Fortune-Lloyd.

Trzej muszkieterowie będą w formie dwóch filmów

Co ciekawe, już teraz wiadomo, że Bourboulon zajmuje się realizacją nie jednego, ale aż dwóch filmów, które opowiedzą o losach muszkieterów. Kolejne części filmowej serii nosić będą tytuły: Trzej Muszkieterowie – D’Artagnan oraz Trzej Muszkieterowie – Milady. Realizacja filmów łącznie kosztować będzie 85 milionów dolarów.

Czytaj także: Harry Potter powraca, ale bez J.K. Rowling?

Podano także przewidywaną datę premiery obu filmów. Pierwsza część filmowej sagi będzie miała premierę 5 kwietnia 2023 roku, z kolei Trzej muszkieterowie – Milady pojawi się w kinach – według ujawnionych planów – 8 miesięcy później, czyli 13 grudnia 2023 roku.

Trzej muszkieterowie nadal chętnie czytani

Po opowieści o francuskich muszkieterach wciąż chętnie sięga wielu czytelników. Powieści Dumasa stanowią także inspirację dla wielu współczesnych artystów, którzy tworzą nowe, alternatywne przygody muszkieterów.

Czytaj także: Jack O’Connell i Colin Farrell w ekranizacji książki Iana McGuire’a

Powieść Trzej muszkieterowie obecnie znaleźć można w księgarniach w wielu różnych wydaniach i tłumaczeniach. My zachęcamy do sięgnięcia po wydanie z 2017 roku, które ukazało się nakładem Wydawnictwa MG. Książkę kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Trzej muszkieterowie
Aleksander Dumas14
Okładka książki - Trzej muszkieterowie

Znana i uwielbiana od pokoleń powieść przygodowa, której bohaterami są Atos, Portos i Aramis - trzej muszkieterowie Jego Królewskiej Mości...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Jesteśmy twoi
Anna Ficner-Ogonowska
Jesteśmy twoi
Zgodne małżeństwo
Aleksandra Tyl
Zgodne małżeństwo
Echowa Góra
Lauren Wolk
Echowa Góra
Pola. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Pola. Wnuczka wariatki
Odzyskany los
Marzena Rogalska
Odzyskany los
Światło i cień
Katarzyna Majgier
Światło i cień
Pokaż wszystkie recenzje