Harry Potter powraca, ale bez J.K. Rowling?

Data: 2021-11-19 08:53:15 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Po latach na wspólnym planie ponownie spotkać mają się największe gwiazdy filmów o nastoletnim czarodzieju, a wszystko za sprawą HBO Max, które planuje zrealizować specjalny program z okazji 20 urodzin filmu o słynnym czarodzieju. W nowej produkcji opowiadającej o losach obsady znanej z Harry’ego Pottera nie pojawi się jednak autorka serii książek o młodym czarodzieju – J.K. Rowling. 

Obrazek w treściFot. kadr z filmu Harry Potter i kamień filozoficzny / mat. prasowe HBO
  • 1 stycznia na HBO Max trafi wyjątkowy program, w którym powrócą aktorzy znani z Harry’ego Pottera
  • Produkcja powróci do wspomnień z pracy nad pierwszymi filmami o znanym czarodzieju.
  • W programie nie wystąpi J.K. Rowling. 

Harry Potter od lat jest jednym z najpopularniejszych popkulturowych bohaterów. Tego roku mija dokładnie 20 lat, odkąd na ekranach pojawił się pierwszy film z Danielem Radcliffem w roli głównej. Z tej okazji wytwórnia Warner Bros planuje zrealizować specjalny program dla fanów opowieści o czarodzieju. 

Wielki powrót Harry’ego Pottera 

Informacje na temat programu poświęconego popularnej serii filmów potwierdził przed kilkoma dniami serwis Variety, który rozmawiał z Tomem Ascheimem, reprezentantem wytwórni Warner Bros. 

Przeczytaj również: Przyjaciele: Spotkanie po latach – dokument poświęcony popularnemu serialowi

Faktycznie, firma planuje zrealizować program Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts, w którym przedstawiona zostanie opowieść o tym, jak doszło do zekranizowania popularnej książki dla młodzieży oraz jak spektakularny sukces filmów wpłynął na życie młodych aktorów – Daniela Radcliffe’a, Emmy Watson oraz Ruperta Grinta. Według Variety, dokument ma stanowić „specjalną retrospekcję” powstałą z myślą o uczczeniu okrągłej, 20 rocznicy powstania pierwszego filmu o Potterze.

Premiera już pierwszego stycznia

Materiał swoją premierę ma mieć na początku przyszłego roku, a dokładnie – 1 stycznia 2022 – na rozwijanej właśnie platformie HBO Max (która w Polsce w 2022 zastąpi obecny serwis HBO GO).

Może zainteresować cię także...

Troje aktorów, którzy przez lata wcielali się w główne role popularnej serii, to niejedyne osoby powiązane ze światem Harry’ego Pottera, które zaproszone zostały do programu. Już teraz wiadomo, że – oprócz Radcliffe’a, Watson oraz Grinta – w produkcji udział weźmie reżyser dwóch pierwszych filmów z serii, Chris Columbus, a także aktorzy z pozostałych ról – m.in. Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Matthew Lewis, Evanna Lynch oraz Ian Hart. 

J.K. Rowling – wielka nieobecna 

Analizując listę zaproszonych do programu gości, nietrudno odnieść wrażenie, że zabrakło na niej najważniejszej osoby – pomysłodawczyni postaci Harry’ego Potera, J.K. Rowling. 

Variety nie pisze o powodach, dla których w zapowiedziach programu brak znanej pisarki. Zamiast tego przypomina o transfobicznym skandalu z udziałem pisarki, który miał miejsce przed kilkoma miesiącami. 

Przypomnijmy, że na skutek wpisów Rowling na Twitterze od poglądów autorki zdecydowanie odcięło się wielu aktorów, którzy wystąpili w serii o Harrym Potterze. Wśród krytykujących Rowling znaleźli się też czytelnicy, którzy na wyraz swojego niezadowolenia m.in. palili jej książki na TikToku

Pisarka na swoim profilu na Twitterze nie odniosła się w żaden sposób do powstającej produkcji. Ostatni wpis w jej social mediach pochodzi z 12 października i związany jest z premierą jej nowej książki dla dzieci –Gwiazdkowy prosiaczek. Powieść w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina.

Premiera programu o Harrym Potterze związana jest z licznymi wydarzeniami, które pod koniec roku organizowane będą w ramach urodzin oryginalnej serii filmów o czarodzieju. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Harry Potter i kamień filozoficzny
J.K. Rowling (Robert Galbraith)66
Okładka książki - Harry Potter i kamień filozoficzny

Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęctwa wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy - podobnie jak ich rozpieszczony syn Dudley - traktowali...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy