Nowy odcinek „Przyjaciół"? Nie – to tylko akcja biblioteki w Marion

Data: 2019-09-11 11:05:19 Autor: Sławomir Krempa
News - Nowy odcinek „Przyjaciół

25 lat temu, dokładnie 22 września 1994 roku, miała miejsce premiera pierwszego odcinka sitcomu „Przyjaciele", który emitowany był przez 10 lat i stał się jednym z najpopularniejszych seriali na świecie. W sieci pojawił się właśnie nawiązujący do oryginalnej czołówki filmik, którego akcja toczy się w bibliotece. Czy to zapowiedź powrotu produkcji? 

Oczywiście, nie – to tylko akcja biblioteki w Marion, która postanowiła w nietypowy sposób uczcić tę rocznicę, a przy okazji zachęcić ludzi do odwiedzania bibliotek. – „I'll be there for you" (będę tam dla Ciebie) – słyszymy w piosence zespołu Rembrandts, zaczerpniętej z oryginalnej czołówki. – Biblioteki – tak jak przyjaciele – zawsze będą dla Was – piszą organizatorzy akcji. Inaczej mówiąc: na biblioteki zawsze możecie liczyć. 

25 rocznica emisji pierwszego odcinka „Przyjaciół" jest dla pokolenia osób wychowanych na serialu wydarzeniem ważnym. Ale, co ciekawe, pojawienie się tej produkcji na Netflixie 2 lata temu wywołało wśród młodszych widzów oburzenie. Serialowi zarzucano między innymi rasizm (cała szóstka głównych bohaterów to ludzie biali) czy homofobię. Odcinek, w którym jedna z bohaterek romansuje z asystentem, uznano za propagujący molestowanie seksualne. Wszystko to pokazuje, jak bardzo wiele zmieniło się w ciągu ostatnich 15-20 lat, jak zmieniła się nasza obyczajowość. Nie można przykładać do tego serialu dzisiejszej miary. Tym bardziej, że potrafi on nadal bawić, nadal wiele uwag i spostrzeżeń jest zaskakująco trafnych. Dlatego widzowie nadal do niego wracają. Dlatego chcą sięgać po grę planszową poświęconą Przyjaciołom, dlatego – zapewne – sięgną po książkę poświęconą produkcji. 

Ta zaś na półki polskich księgarń trafi 18 września, a zatytułowana jest Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie. Autorka, Kelsey Miller, zebrała w niej mnóstwo ciekawostek dotyczących serialu, pisząc o faktach wcześniej nieznanych. Opisuje narodziny bohaterów i ich ewolucję. Pisze o aktorach, którzy za sprawą „Przyjaciół" zrobili większe lub mniejsze kariery. Ale też wyjaśnia, skąd wziął się w produkcji obleśny grubas i kim był w rzeczywistości. Jeśli będziecie chcieli sięgnąć po jej książkę, oto porównanie cen w popularnych księgarniach internetowych: 

Oglądaliście „Przyjaciół"? Lubicie ten serial czy żarty scenarzystów zupełnie Was nie śmieszą? 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie
Kelsey Miller12
Okładka książki - Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie

Szóstka przyjaciół, którzy stali się rodziną. Serial telewizyjny, który stał się fenomenem. Przyjaciele to ikona, najchętniej oglądany serial telewizyjny...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje