Serwis Granice.pl z nominacją do PIK-owego Lauru!

Data: 2019-10-04 12:53:06 Autor: Sławomir Krempa
News - Serwis Granice.pl z nominacją do PIK-owego Lauru!

Serwis Granice.pl otrzymał nominację do nagrody PIK-owy Laur 2019 w kategorii „Najciekawsza prezentacja książki i promocja czytania w internecie". W tej kategorii nominowano także Śląskich Blogerów Książkowych oraz blog Bernadetty Darskiej „Nowości książkowe". Bernadetta Darska znalazła się także w naszym zestawieniu najlepszych blogerów książkowych 2019!

Konkurs PIK-owy Laur organizowany jest od 2005 roku w celu podwyższenia rangi książki w środkach masowego przekazu, uświadomienia potrzeby codziennej informacji o książkach i ważnych zjawiskach wydawniczych. Jego laureatami są dziennikarze i twórcy programów oraz animatorzy kultury, prezentujący literaturę, czytelnictwo oraz znaczenie wiedzy o książce i czytaniu. W 2017 roku dotychczasowe kategorie: „Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach drukowanych” , „Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach audiowizualnych” rozszerzono o nową – „Najciekawsza prezentacja książki i promocja czytania w internecie". To właśnie w niej otrzymaliśmy w tym roku nominację. 

Jesteśmy najstarszym serwisem o książkach w polskiej sieci – istniejemy od 1999 roku, więc już od 20 lat piszemy dla Was o książkach. W tym czasie polecaliśmy książki premierowi, zachęciliśmy tysiące ludzi do głośnego czytania w ponad setce miast w Polsce i Europie w ramach akcji „5 minut dla książki", współtworzyliśmy targi książki w Katowicach, a na co dzień serwujemy Wam najbardziej aktualne newsy ze świata literackiego, recenzje, wywiady, eseje. Za naszą działalność otrzymaliśmy Nominację do Nagrody Sezonu Wydawniczego Ikar w 2012 roku. W najbliższych dniach w naszym serwisie pojawi się tekst podsumowujący 20 lat serwisu Granice.pl Za jego sprawą poznacie genezę nazwy naszego serwisu, dowiecie się, kto na co dzień tworzy Granice.pl, dlaczego naszym symbolem była kaczka, a nasze serwery stały kiedyś na komisariacie policji w Wojkowicach.   

W pozostałych kategoriach do PIK-owego Lauru nominowano: 

- w kategorii „Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach drukowanych":

- Tadeusz Lewandowski (autor - „Wyspa. Magazyn Literacki Książki")

- „Zeszyty Literackie"

- Monika Ochędowska (autorka - „Tygodnik Powszechny")

- w kategorii „Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach audiowizualnych i elektronicznych":

- „Piątka z literatury" - RMF Classic

- „Radiowy klub książki" - Radio Kraków

- „Xięgarnia" - TVN

PIK-owy Laur przyznaje Polska Izba Książki – samorząd gospodarczy wydawców i księgarzy. 

 Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 25 października 2019 r. o godzinie 19:30 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, Rynek Główny 25. WSTĘP WOLNY!

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Pokaż wszystkie recenzje