Powstały perfumy inspirowane… książką! 

Data: 2020-09-03 13:56:06 Autor: Patryk Obarski

Książkę można zaadaptować do filmu, serialu czy gry wideo. Ale na jej podstawie stworzyć można także… perfumy! Na rynku ukazała się właśnie wyjątkowa nuta zapachowa inspirowana książką Shadowscent. Kwiat mroku

Obrazek w treściFot. materiały prasowe

Shadowscent. Kwiat mroku to powieść fantasy autorstwa P.M. Freestone, która 2 września ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa. Publikacja przenosi czytelników do imperium Aramteshu, gdzie najważniejszym spośród wszystkich zmysłów, jest zmysł powonienia.  Niebawem w królestwie dochodzi do szokującego wydarzenia. Następca tronu, młody książę Nisai, zostaje otruty. Trucizna podana przez wrogów podstępem jest śmiertelnie niebezpieczna i jedynie osoba, która świetnie zna się na zapach, będzie w stanie odnaleźć antidotum. Jedyną wybawicielką księcia może być Rakel, biedna dziewczyna z odległej wioski. 

Orientalne zapachy przesiąkają bohaterów powieści Freestone, dlatego też polski wydawca książki postanowił sprawić czytelnikom niespodziankę i pomóc im w poczuciu dokładnie tych samych zapachów, co bohaterowie powieści.  Z tego też powodu Zielona Sowa rozpoczęła współpracę z pracownią perfum Mo61, która skomponowała specjalną nutę zapachową inspirowaną recepturą zawartą w książce amerykańskiej pisarki. Bazą tych wyjątkowych perfum będzie zapach drewna sandałowego. Tę nutę uzupełniać będzie jaśmin cynamon, oud oraz nasiona marchwi. 

Perfumy zakupić będzie można w pracowni Mo61 pod nazwą Shadowscent. Nowy kosmetyk będzie sprzedawany w ramach nowej, limitowanej linii i nie będzie dostępny w tradycyjnej sprzedaży w drogeriach czy supermarketach. Z kolei książkę, na podstawie której powstały perfumy, kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Shadowscent. Kwiat mroku
P.M. Freestone0
Okładka książki - Shadowscent. Kwiat mroku

W imperium Aramteshu zapachy mają wielką moc. Kiedy następca tronu zostaje otruty i leży nieprzytomny, zwalczające się frakcje, dążąc do przejęcia władzy...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Rok Zaćmienia
Marta Knopik
Rok Zaćmienia
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Pokaż wszystkie recenzje