„Siostry krwi” – nowy serial kryminalny już dziś na Netfliksie

Data: 2022-05-05 09:00:02 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

W czwartek 5 maja na Netflixa trafi nowy miniserial kryminalny. Mowa o nigeryjskiej produkcji Siostry krwi, która łączy w sobie niezwykłe sekrety, intrygi i tajemnicze zaginięcie w tle. Serial ukazuje także więzi silniejsze nawet od powiązań rodzinnych.

Obrazek w treści
fot. Netflix

Netflix w ostatnim czasie inwestuje w seriale z różnych krańców świata. Teraz na platformę trafi produkcja, która została stworzona w Nigerii. Siostry krwi to pełen tajemnic miniserial, w którym dwie przyjaciółki pokażą, co znaczy być związanym brudnym sekretem.

Siostry krwi – o czym jest serial? Opis

W maju na platformę Netflix trafi kilka ciekawych propozycji. Jedną z nich jest nigeryjska produkcja Siostry krwi. Jej głównymi bohaterkami są Sarah i Kemi, które zmuszone są do ucieczki po tym, gdy na pewnym przyjęciu zaręczynowym znika bogaty i wpływowy niedoszły pan młody.

Czytaj także: „Heaven in Hell” – oto nowy film twórców „365 dni”. W roli głównej Simone Susinna

Kobiety są nierozerwalnie związane mrocznym sekretem, którego utrzymanie może kosztować je nawet najwyższą cenę. W tle tej niezwykłej opowieści pojawią się tajemnicze zaginięcie, zaaranżowane małżeństwo i przemoc w związku.

Czytaj także: Pokryli czołg książkami. „Tylko kultura może zatrzymać wojnę”

Serial w zgrabny sposób łączy wątki kryminalne z obyczajowymi, które pokazują stosunki panujące w niektórych nigeryjskich rodzinach. Mowa tu o roli kobiet w społeczeństwie. Siostry krwi dotykają wiele współczesnych problemów, choć akcja skupia się na wątku ucieczki głównych bohaterek.

Siostry krwi – obsada serialu

Scenariusz serialu stworzyła Zelipa Zulu, a za reżyserię odpowiadają Biyi Bandele oraz Kenneth Gyang. W Siostrach krwi wystąpią: Ini Dima Okojie, Nancy Isime, Kate Henshaw-Nuttal, Ramsey Nouah, Deyemi Okanlawon.

Siostry krwi – kiedy premiera?

Siostry krwi zadebiutują na platformie Netflix w czwartek 5 maja 2022 roku. Można zobaczyć także zwiastun produkcji, który został udostępniony na YouTubie. Zapowiedź można zobaczyć poniżej:

Siostry krwi – książka

Siostry krwi nie mają swojego literackiego pierwowzoru. Jednak w zamian możemy polecić wam książkę Siedem sióstr, w której również przeplata się wątek sióstr oraz wielkiej tajemnicy. Książkę autorstwa Lucindy Riley (wydaną nakładem wydawnictwa Albatros) można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.