reklama

Smerfy (2011) – co wiadomo na temat znanej bajki?

Data: 2020-11-20 17:00:10 Autor: tadas

Smerfy to nowe, aktorskie, choć wciąż i animowane podejście do znanych nam niebieskich stworzonek, które przeniosą się do nowej rzeczywistości, gdzie na widzów czekają  . O czym jest film i czy jest 2 część? 

Obrazek w treści 

Smerfy to nowe podejście do marki, zachodzące ze swoją premierą na okres znanego nam 3D z jego aspektami wyjątkowości, która niestety ostatecznie się nie przyjęła z powodu swoich ograniczeń.

Smerfy – opis 

O czym jest film Smerfy? Gargamel odnalazł wioskę smerfów, dokonując w niej wielkich zniszczeń ze swoim kotem, w wyniku czego niebieskie stworzonka uciekają do innego wymiaru. Trafiają do Nowego Jorku, gdzie czeka na nich innych świat.

Czytaj także: Jan Paweł II (2006) – Cary Elwes i John Voight w roli Jana Pawła II

Ich arcy wróg również przeniósł się do tej rzeczywistości, niezapominając o swoim celu wyeliminowaniu naszych uroczych bohaterów. To wszystko sprawia, że rozpocznie się kolejnej, wielkie polowanie.

Papa Smerf musi zabrać całą swoją rodzinę w bezpieczne miejsce, gdzie opracują plan co należy poczynić dalej i co będzie ich czekać w najbliższym czasie.

Smerfy – opinie

Smerfy okazał się być niezłą propozycją, która nieco cierpiała ze względu na technologię 3D, która nie nadawała się w kontekście małych dzieci, które nie chciały lub nie potrafiły dobrze nosić okularów 3D. Niemniej popularność była na tyle duża, że widzowie mogli się zapoznać z kolejnymi filmami.

Czytaj także: Niepublikowane prace Tolkiena zostaną wydane w 2021 r.

Smerfy – gdzie obejrzeć

Film Smerfy będzie można zobaczyć w telewizji – wyemitowany zostanie w piątek, 20 listopada o godz. 20:00 na antenie telewizji Polsat. 

Czytaj także: Listy do M. 3 – Karolina odnalazła zaskakującą miłość?

Film Ratatuj zobaczyć można także w Internecie – za pośrednictwem platform VOD. 

Smerfy – czy jest 2 część? 

Seria Smertfy w większym stopniu bazuje na animacjach czy to w formie filmowej czy też serialu. Produkcja filmowa z 2011 roku doczekała się rozwinięcia, które krok po kroku zapewniają nieco inne podejście do znanych i kochanych postaci. Na rynku zapoznać się obecnie możemy ze Smerfami 2 oraz z produkcją Smerfy Legends Smerfnej Doliny.

Czytaj także: Królewski sport. Recenzja serialu „Gambit królowej"

Smerfy – książka 

Produkcja stanowi kolejną wariację i adaptację komiksów Smerfy (autorstwa Peyo), które krok po kroku zapewniają nowemu pokoleniu nowe spojrzenie na markę oraz jej charakter, z zachowaniem uroku i wyjątkowości nowego filmu.

Przy okazji debiutu filmu Smerfy (w 2011 roku), opublikowano książkę Smerfy. Gdzie się podziały smerfy? nakładem wydawnictwa Papilon.

Książkę kupić można w niektórych księgarniach: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dziwne przebudzenie Smerfa Śpiocha oraz cztery inne opowieści. Smerfy Komiks
Peyo2
Okładka książki - Dziwne przebudzenie Smerfa Śpiocha oraz cztery inne opowieści. Smerfy Komiks

Kolejny tom przygód Smerfów autorstwa słynnego rysownika i scenarzysty Peyo. Album składa się z pięciu krótkich historii. Śpioch...

dodaj do biblioteczki
Film
Autor