Niepublikowane prace Tolkiena zostaną wydane w 2021 r.

Data: 2020-11-20 11:34:13 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Nieznane dotąd czytelnikom eseje autorstwa J.R.R. Tolkiena ukażą się na rynku latem 2021 roku. Teksty ponownie zabiorą czytelników w podróż do Śródziemia. 

Obrazek w treści

Jeśli jesteście fanami twórczości J.R.R. Tolkiena, to mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Już w przyszłym roku drukiem ukażą się niepublikowane dotąd teksty autora Władcy pierścieni

Czytaj także: Syn Tolkiena wykorzystywany seksualnie? 

Jak donosi The Guardian, w czerwcu 2021 roku nakładem brytyjskiego wydawnictwa HarperCollins ukaże się zbiór esejów autorstwa J.R.R. Tolkiena. Teksty te dotyczyć będą filozofii i natury Śródziemia – czyli świata stworzonego we Władcy Pierścieni

Nowa książka J.R.R. Tolkiena

W tekstach, które dotąd nieznane były czytelnikom, autor ponadczasowych powieści fantasy przedstawia m.in. naturę elfów, ich możliwość reinkarnacji, naturę Valarów, geografię Numenoru oraz Gondoru, oraz – kontrowersyjny wśród fanów serii temat – zestawienie ras (elfy, krasnoludy, hobbity), które mogły zapuszczać brody. 

Czytaj także: Amazon odpowiada Netflixowi, serial Władca Pierścieni z drugim sezonem!

Zdaniem Chrisa Smitha, dyrektora wydawniczego HarperCollins, antologia ma być dla fanów „prawdziwym skarbem, który daje czytelnikom szansę spoglądanie zza ramienia profesora Tolkiena w momencie jego odkryć”. Antologia esejów będzie furtką do wyobraźni i umysłu J.R.R. Tolkiena.

J.R.R. Tolkien - twórczość 

J.R.R. Tolkien to brytyjski pisarz i profesor, który na całym świecie znany jest zwłaszcza ze swojego niezwykłego cyklu Władca pierścieni. Kultową historię poprzedza tom przygód hobbita Bilba Bagginsa - Hobbit. Tam i z powrotem. Oprócz tego w kolejnych latach wydawane były kolejne prace dopełniające stworzony przez Tolkiena świat - m.in. publikacje: SilmarillionDzieci HurinaBeren i Luthien czy Niedokończone opowieści. Szczegółowe informacje na temat cyklu znaleźć można w naszym artykule: W jakiej kolejności czytać Tolkiena?.

Nowy zestaw esejów nosić ma tytuł The Nature of Middle-earth (w wolnym przekładzie: Natura Śródziemia). Premiera w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii planowana jest na 24 czerwca 2021 r. Na ten moment nieznany jest polski wydawca. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Natura Śródziemia
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien) 0
Okładka książki - Natura Śródziemia

W oryginalnych esejach przedstawione zostaną dodatkowe szczegóły z krainy Śródziemia. Opisana zostanie natura elfów - ich możliwość...

dodaj do biblioteczki
Reklamy