Sprawa dla reportera - odcinek 836. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Data: 2022-01-13 11:46:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Kolejny program programy interwencyjnego "Sprawa dla reportera" dziś debiutuje w kolejnym odcinku na telewizyjnej Jedyne. Po raz kolejny poznamy ważne, prawdziwe i często bardzo trudne sprawy, jakie dręczą Polaków. 

Obrazek w treści

Magazyn interwencyjny znany jako "Sprawa dla reportera", z prowadzącą od samym początku programu, Elżbietą Jaworowicz, dziś zostanie wyemitowany w telewizyjnej Jedynce, Co tym razem zobaczymy w programie?

Sprawa dla reportera: odcinek 836 – opis 

Kolejny odcinek cyklicznego programu Telewizji Polskiej to ponownie ważkie, nie cierpiące zwłoki sprawy. Często są one dość kontrowersyjne. Ale Polacy chętnie się nimi dzielą, licząc na szybką pomoc. Co tym razem w programie? 

Czytaj również:  Sprawa dla reportera - odcinek 825. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Dziś jedna za spraw poruszanych w programie poznamy sprawę pani Magdaleny, którą dotknęła wielka tragedia. Jakiś czas temu jej mąż zginął w wypadku samochodowym, pozostawiając ją i ich dwie córki. Wdowa nie zgadza się z decyzją prokuratury, która umorzyła śledztwo. Pani Magda twierdzi, że prokuratura popełniła wiele błędów. Nie wzięła pod uwagę tachografu, ani nie przesłuchała świadków. Kobieta chce doprowadzić do wymierzenia sprawiedliwości i ukarania winnych śmierci jej męża. 

Sprawa dla reportera 836 odc. - kto prowadzi program?

"Sprawa dla reportera" popularny programem interwencyjny, o formule dziennikarskiej, w którym widzowie poznają problemy zarówno pojedynczych ludzi, grup, społeczności oraz instytucji. Sprawy bywają bardzo trudne, często są kontrowersyjne i wymagają natychmiastowej pomocy. Są często tak zwaną "ostatnią deska ratunku". Od początku program tworzy i prowadzi dziennikarka Telewizji Polskiej, Elżbieta Jaworowicz, której pomagają dziennikarze Telewizji Polskiej. W programie pojawiają się także zaproszeni gości oraz eksperci. 

Czytaj również:  Sprawa dla reportera - odcinek 834. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Program podzielono na dwie części, prowadzoną prze dziennikarzy Telewizji Polskiej w terenie i studyjną z bohaterami programu. Tam z pokrzywdzonymi i zaproszonymi gości rozmawia prowadząca i tworząca program Elżbieta Jaworowicz. Dziennikarka do maja 2018 sama realizowała także materiały w terenie. Teraz robią to powołani przez Telewizję Polską dziennikarze.  

Pandemia COVID-19 sprawiła, że część odcinków nie została wyemitowana wcale, a kilka z nich pani Elżbieta Jaworowicz przeprowadziła online. 

Sprawa dla reportera: odc. 835 - kiedy i gdzie emisja kolejnego odcinka?

836 odcinek programu zadebiutuje 13 stycznia 2022 roku. Premiera odcinka zaplanowana została na godzinę 21:30, na kanale TVP 1. 

Powtórka programu w piątek, 14 stycznia 2022 roku na kanale TVP 1, o godzinie 3:50 oraz w sobotę, 15 stycznia 2022 roku, o godzinie 9:15, także na "Jedynce". 

Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 833. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Widzowie, którzy wolą zobaczyć Sprawę dla reportera w Internecie, także będą mieli taką możliwość. Po emisji programu w telewizji, 833 odcinek Sprawy dla reportera obejrzeć można na TVP VOD.

Sprawa dla reportera - książki

"Sprawa dla reportera" to program tworzony i prowadzony przez Elżbiety Jaworowicz. Znajdziemy w nim sprawy społeczne, polityczne i interwencyjne. Niestety, Elżbieta Jaworowicz nigdy nie wydała własnej książki. Polecamy natomiast książkę z gatunku reporterskiej literatury faktu, opowiadającą o bulwersującej sprawie zabicia Grzegorza Przemyka, o tytule Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka, Cezarego Łazarkiewicza.

Książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka (Wydawnictwo Czarne)" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Lekkie objawy życia
Tomasz Białkowski
Lekkie objawy życia
Centrum śmierci
Tom Shachtman
Centrum śmierci
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Pokaż wszystkie recenzje