Sprzedano 3 tysiące książek. Kiermasz w bibliotece

Data: 2019-05-18 09:24:23 Autor: mojebestsellery
News - Sprzedano 3 tysiące książek. Kiermasz w bibliotece

Kiermasze w bibliotece często bywają kuszące dla tych, którzy w niskiej cenie szukają interesujących, choć niekoniecznie nowych tytułów. Około 3 tysiące książek sprzedanych zostało podczas takiego wydarzenia organizowanego przez Bibliotekę Elbląską.

Kiermasz w Elblągu – jak podaje lokalny serwis portEl.pl – to cykliczna inicjatywa biblioteki, podczas której wszyscy zainteresowani czytelnicy mogą kupić książki za symboliczne dwa złote. W tak niskiej cenie trudno zdobyć książki nawet w popularnych dyskontach czy outletach książkowych, a choć kiermasz biblioteczny nie oferuje bestsellerów ostatnich miesięcy, to i tak cieszy się wielką popularnością.

Ta inicjatywa organizowana jest w elbląskiej bibliotece od czterech lat i za każdym razem pracownicy nie narzekają na brak chętnych. Podobnie było i tym razem – ponad 3 tysiące tytułów, które z jakiegoś powodu nie były już potrzebne w bibliotece (były zaczytane, czytelnicy nie wyrażali nimi zainteresowania lub biblioteka miała ich zwyczajnie zbyt wiele), przekazane zostały na kiermasz z nadzieją, na danie im drugiego życia.

Jak podaje portEl.pl, uczestnicy kiermaszu mieli szansę znaleźć dla siebie literaturę popularnonaukową, ale także – beletrystykę.  Czytelnicy kupili między innymi popularną sagę o wampirach – Zmierzch Stephanie Meyer oraz powieści Katarzyny Grocholi.

Czytaj także: Grochola z nową powieścią. To kryminał.

Po akcji biblioteka zarobiła około 6 tysięcy złotych. Pieniądze te spożytkowane zostaną na dalszy rozwój elbląskiej książnicy.

Co sądzicie o takich akcjach? Bierzecie w nich udział?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje