reklama

Adaptacja powieści "Strażniczka" będzie nową produkcją Disneya

Data: 2021-01-21 08:39:10 Autor: Patryk Obarski

Na podstawie powieści Strażniczka autorstwa Shannon Messenger powstanie nowy film wyreżyserowany przez Bena Afflecka. Nowa produkcja powstaje na zlecenie Disneya. 

Obrazek w treściFot. Gage Skidmore (mat. prasowe Wydawnictwa IUVI)

Jak poinformował polski wydawca Strażniczka, Wydawnictwo IUVI, już wkrótce rozpoczną się pracę nad filmową wersją książkowego hitu. Za reżyserię nowego filmu realizowanego dla wytwórni Disney odpowiedzialny ma być aktor Ben Affleck. 

Strażniczka – opis 

Strażniczka przedstawia losy Sophie, młodej dziewczyny, która na pozór nie różni się niczym od innych nastolatków z okolicy. Poza jednym – Sophie potrafi… czytać w myślach innych. Nastolatka jest przekonana, że jej zdolność to jednostkowa anomalia, jednak wkrótce poznaje Fitza – innego chłopaka, który ma dokładnie te same zdolności, co ona. 

Czytaj także: TOP 10 seriali młodzieżowych na Netflixie

Niebawem Sophie odkrywa, że tak naprawdę pochodzi z innego świata, świata Zaginionych Miast. Powracając do ojczyzny, musi odnaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania: dlaczego przez lata nie wiedziała, skąd pochodzi oraz kim tak naprawdę jest? Jak się okaże, nie wszyscy będą zadowoleni z powrotu Sophie do domu.

Strażniczka – już wkrótce filmowa adaptacja

Na ten moment brak jest szczegółów dotyczących adaptacji powieści Shannon Messenger. Według informacji, które pozyskali redaktorzy Deadline, Ben Affleck ma współtworzyć film zarówno jako reżyser, jak i scenarzysta. Oprócz tego w adaptację powieści do scenariusza zaangażowana ma zostać Kate Gritmon. Producentem wykonawczym zostanie  Madison Ainley

Czytaj także: Kolejna książka Caroline Kepnes zostanie zekranizowana! 

Nowa produkcja Disneya jest obecnie na etapie developmentu, podobnie jak opisywany przez nas ostatnio nowy serial na podstawie powieści Providence autorstwa Caroline Kepnes (Ty, Ukryte ciała). Oznacza to, że filmowcy dopiero analizują i zbierają dane finansowo-organizacyjne oraz planują pracę nad produkcją. Nie rozpoczęły się jeszcze zdjęcia ani castingi do produkcji, co oznacza, że nieznana jest data premiery filmu ani jej obsada. 

Strażniczka – światowy bestseller Shannon Messenger 

Nowy film będzie oparty na powieści Shannon Messenger, która za sprawą swojej serii książek związanych z Zaginionymi Miastami, stała się bestsellerową pisarką New York Timesa. Dziewiąta książka z serii o Zaginionych Miastach, niewydana jeszcze w Polsce powieść Unlocked, znalazła się na 8. miejscu listy bestsellerów USA Today w 2020. 

Do tej pory w Polsce wydane zostały trzy pierwsze tomy z cyklu: Strażniczka, Wygnanie oraz Nadpłomień. Powieści ukazały się nakładem Wydawnictwa IUVI

Powieść Strażniczka kupić możecie poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Strażniczka. Zaginione miasta
Shannon Messenger1
Okładka książki - Strażniczka. Zaginione miasta

Poznaj Sophie Foster i tajemnice Zaginionych Miast. Czy zdołasz rozwiązać zagadki legendarnych światów i zrozumieć ich istotę? Czytanie ludzkich...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Pokaż wszystkie recenzje