Kolejna książka Caroline Kepnes zostanie zekranizowana! 

Data: 2021-01-20 12:49:46 Autor: pobarski

Stacja NBC Universal nawiązała współpracę z Caroline Kepnes, autorką powieści Ty. Dla stacji zekranizowana ma zostać powieść Providence. 

Obrazek w treściFot. Netflix / kadr z serialu "ty"

Jak donosi portal Deadline, stacja NBC Universal planuje produkcję i emisję kolejnej serialowej adaptacji powieści Caroline Kepnes. Tym razem chodzi o książkę Providence, która na amerykańskim rynku ukazała się przed trzema laty. 

Providence – nowy serial na podstawie prozy Caroline Kepnes

Książka Providence jest połączeniem powieści kryminalnej, romansu oraz rasowego thrillera z elementami fantasy. W nowej książce autory „TY” przedstawiona zostaje historia dwójki przyjaciół, Jona i Chloe, którzy znają się od maleńkości. Niespodziewanie Jon zostaje porwany przez jednego ze swoich nauczycieli, szalonego naukowca, który ma obsesję na punkcje prozy Lovecrafta. 

Czytaj także: Córka innej matki – opowieść o nietypowej rodzinie

Po latach Jon uwalnia się spod niewoli nauczyciela, jednocześnie jednak odkrywa, że jest w posiadaniu niebezpiecznych mocy. Powraca do miasta, by ponownie nawiązać relację z Chloe, ale przede wszystkim – by ochronić ją przed złem. 

Nieoczekiwanie w mieście zaczyna dochodzić do tajemniczych morderstw, w skutek których serca denatów… nie przestają bić. Sprawą – wbrew przełożonym – zajmuje się detektyw DeBenedictus, który za wszelką cenę pragnie złapać zabójcę. Jednak zdarzenia są znacznie bardziej skomplikowane, niż mu się wydają. 

Providence – pierwsze prace nad serialem

Providence to kolejna adaptacja prozy Caroline Kepnes, jednak za nowy serial odpowiadać ma załoga, która na medal spisała się przy realizacji serialowej ekranizacji poprzednich powieści autorki.

Czytaj także: Polska komedia romantyczna jak z Hollywood? Netflix prezentuje "Miłość do kwadratu"

W projekt zaangażowana ma zostać Sara Gamble wraz z zespołem Berlanti Productions oraz Alloy Entertainment. Za scenariusz odpowiadać ma  Neil Reynolds, który stworzył także fabułę do serialu Netflixa Ty

Obecnie prace nad serialem rozwijane są na etapie prac wstępnych związanych z ustalaniem spraw finansowo-organizacyjnych. Na ten moment nie jest znana obsada nowego serialu ani jego data premiery. 

Książki Caroline Kepnes

Providence jest trzecią książką w dorobku Caroline Kepnes. Publikacja ukazała się w Stanach Zjednoczonych w 2018 r., jednak do tej pory nie doczekała się polskiego wydania. Być może – po premierze nowego serialu – ta sytuacja się zmieni. 

Czytaj także: 5 skandynawskich seriali, od których nie będziesz potrafił się oderwać

Polscy czytelnicy mogli poznać jednak poprzednie książki autorki. Przed laty nakładem wydawnictwa PWN ukazała się powieść TY, później wznowiona przez Wydawnictwo W.A.B. W styczniu 2020 r. wydano także kontynuację powieści – Ukryte ciała. Obie książki zostały sfilmowane w ramach serialu Netflixa You. Obecnie serial liczy dwa sezony, jednak planowana jest już emisja sezonu trzeciego. 

Pierwszą książkę autorki pt. Ty kupić możecie poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ty
Caroline Kepnes5
Okładka książki - Ty

Hipnotyzujący i przerażający - Stephen King Zniewalająca - ,,Entertaiment Weekly" Mrożąca krew w żyłach - ,,USA TODAY" Przyprawi cię o dreszcze - ,...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo