Quantcast

Czy będzie 4 sezon serialu Szadź? Czy znów zobaczymy psychopatycznego mordercę w akcji?

Data: 2022-10-14 20:34:48 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Trzeci sezon serialu Szadź dotarł do wielkiego finału, tymczasem widzowie mogą się zacząć zastanawiać czy platforma Player.pl zdecyduje się na przygotowanie 4. sezonu. Czy możemy się doczekać emisji kolejnej serii?

Obrazek w treści

FOTO: AGNIESZKA JUREK/TVN NA PLANIE SERIALU SZADZ 3 ODC. 7 N/Z: MACIEJ STUHR

Szadź to polski serial kryminalny, którego pierwszy sezon oparty był na książce Igora Brejdyganta pod tym samym tytułem. Stał się on tak wielkim hitem jeśli chodzi o oglądalność, że choć nie powstała powieściowa kontynuacja, doczekaliśmy się jego drugiego sezonu, a potem i trzeciej odsłony. 

Szadź – o czym jest serial?

Szadź to opowieść o Piotrze Wolnickim – religioznawcy, który zaspokajał swoje mroczne żądze, mordując kolejne młode dziewczyny. Na jego tropie od początku jest komisarz Agnieszka Polkowska, którą wspiera komisarz Mrówiec.  

Czytaj również: Religia i zbrodnia. Recenzja serialu „Szadź"

Po pierwszym sezonie, choć morderca został schwytany, okazało się, że nie można mu udowodnić winy. Gdy Wolnicki wyszedł na wolność, nadeszła kolejna fala zbrodni. I choć po finale 2. sezonu część osób była przekonana, że morderca nie żyje, Wolnicki raz jeszcze powrócił. 3 sezon poświęcony był temu, jak nie będąca już policjantką Agnieszka Polkowska próbowała przekonać cały świat, że zabójcy udało się umknąć. Zmieniony nie do poznania Wolnicki, udający organistę w jednej z niewielkich miejscowości, zyskał zupełnie niespodziewanego sojusznika. I raz jeszcze zaskoczył wszystkich, którzy byli na jego tropie.

Szadź – czy warto obejrzeć?

Szadź to wielki hit stacji TVN i platformy Player.pl Regularnie powstają kolejne sezony, a krytycy doceniają atmosferę serialu i świetną grę aktorską – szczególnie obsadzonego w roli seryjnego mordercy Macieja Stuhra. 

Szadź – czy będzie 4 sezon?

Spoglądając na dotychczasowe wyniki oglądalności serialu Szadź, możemy przypuszczać, że istnieją spore szanse na to, że powstanie również 4 sezon. Tym bardziej, że ostatni odcinek 3 sezonu niczego tu nie przekreśla. Nadzieje daje również wypowiedź odtwórcy głównej roli, Macieja Stuhra, dla portalu serialowa.pl:

– Żyjemy w takich czasach, w których rzadko kiedy domyka się ostatecznie fabuły, zwłaszcza seriali. A nawet jak się definitywnie domknie, to później jakimś cudem udaje się jednak je otworzyć. [...] Jeśli widz chce dalej oglądać, to zastanawiamy się, czy kontynuować tę przygodę i czy scenarzyści znajdą pomysł. Wydaje mi się, że w przypadku "Szadzi" nie jest to takie oczywiste, bo ile można gonić jednego faceta. Nie sądzę, żebyśmy doczekali 10. sezonu z tymi bohaterami, ale na ten moment, nie mamy jeszcze żadnych decyzji, czekamy co przyniesie przyszłość. Cieszymy się, że mamy ten wyjątkowy 3. sezon, a co będzie dalej, zobaczymy. Na nic konkretnego się nie nastawiam. Historia nie jest na 100% zamknięta, ale w przypadku Wolnickiego nigdy nie wiadomo. Wszystko jest możliwe. 

- powiedział Maciej Stuhr.

Szadź 4 sezon – kiedy powstanie?

Nie możemy oficjalnie potwierdzić, że powstanie 4 sezon serialu Szadź, nie mamy pewności, czy należąca do Warner Media platforma Player.pl zdecyduje się na kontynuację produkcji, niemniej jednak możemy zakładać, że jeśli kolejny sezon doczeka się zielonego światła, zobaczymy go mniej-więcej za rok, a więc w październiku 2023 roku. Podobnie było przecież z poprzednimi odsłonami produkcji!

Szadź – Czy jest książka?

I sezonu serialu Szadź oparty był na książce Igora Brejdyganta pod tym samym tytułem, która wciąż jeszcze dostępna jest w księgarniach. Fani serialu jednak fabułę tej książki doskonale znają. Powinni więc oni sięgnąć po najnowszą książkę Igora Brejdyganta – Wiatr, w której intryga kryminalna ma miejsce wśród pokrytych śniegiem Tatr.

Książkę „Wiatr” można kupić taniej w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Szadź
Igor Brejdygant1
Okładka książki - Szadź

Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Nikt nie chce z nią pracować - zbyt wiele wymaga, słynie...

dodaj do biblioteczki
Film
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje