Szpak, dramat Netflix - Melissa McCarthy w nietypowej dla siebie roli

Data: 2021-09-23 11:03:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Platforma Netflix wzbogaciła się właśnie o kolejny film, w którym w bardzo nietypowej dla siebie roli zobaczymy Melissae McCarthy. Film nosi tytuł Szpak i jest dramatem. 

Obrazek w treści

Film Szpak, jak już wspomnieliśmy jest dramatem, w którym aktorka znana z komediowych ról wydaje się znalazła się doskonale. Czy krok Melissay McCarthy w stronę innego filmowego gatunku? Co wiemy o filmie? O czym opowiada?

Szpak – opis filmu 

Film Szpak to amerykański dramat, której bohaterka jest kobieta w średnim wieku, o imieniu Lilly. Bolesne przeżycia, nie możność poradzenia sobie z żałobą, w której tkwi kobieta, przyćmiewa pewnego dnia niewielki ptak. W jej ogrodzie pojawia się bowiem szpak, który coraz mocniej przejmuje kontrolę nad ogrodem Lilly. 

Czytaj również:  Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 19 września do 26 września 2021 roku

Wkrótce, zupełnie nieoczekiwanie dla niej samej, dzięki ptaszkowi odzyskuje wewnętrzny spokój. Odnajduje w sobie odwagę i wolę życia, nie tylko by wrócić do życia, ale żeby poradzić sobie z małżeństwem. Lilly będzie mogła zapanować nie tylko nad ptakiem, ale także nad mężem, który nie umie odnaleźć własnej drogi. Kobieta odkrywa, że znowu może kochać.   

Szpak – obsada filmu

Film Szpak to kolejna produkcja, w której zobaczymy, w nietypowej dla siebie roli Melisse McCarthy, która znana jest głównie z komediowych ról. Coraz częściej widzimy ją w jednak bardziej dramatycznych produkcjach. Ma na swoim koncie udział w takich filmowach dziełach jak: Nine Perfect Stranger, Królowe zbrodni, Thunder Force, czy Złodziej tożsamości. Towarzyszy jej w roli jej męża Chris O'Dowd, aktor znany z ról w filmach: Druhny, Status związku, Dziewczyna, którą nigdy nie byłam.

W pozostałych rolach: Kevin Kline, Timothy Olyphant, Veronica Falcón, Elisabeth Röhm, Daveed Diggs, Skyler Gisondo, Laura Harrier.

Czytaj również: Szpak, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Theodore Melfi, mający na swoim koncie takie produkcje jak: Ukryte działania, Mów mi Vincent, W starym, dobrym stylu.

Szpak – gdzie obejrzeć film

Film Szpak to kolejna oryginalna produkcja Netfliksa. Zatem film oczywiście możemy oglądać właśnie na tej platformie.

Produkcja trafiła na wspomnianą platformę już dziś, 23 września 2021 roku. Pojawił się tam tradycyjnie, w godzinach porannych. 

Szpak – opinie o filmie

Film Szpak to produkcja, która może przypaść do gustu przede wszystkim osobom, które lubią dramatyczne opowieści. To także film pokazujący problem radzenia sobie z żałobą. 

Czytaj również: Enola Holmes 2 - rozpoczęcie zdjęć do kontynuacji filmu Netfliksa przełożone na październik

Warto go obejrzeć choćby ze względu na aktorów i Melisse McCarthy, która po raz postara się udowodnić, że nie jest aktorką zaszufladkowaną i pasującą jedynie do komediowych ról. 

Szpak – książki

Film Szoak to produkcja filmowa oparta na własnym, autorskim scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje powieść, czy inna forma literacka na jakiej bazuje. W zamian polecamy lekturę książki o takim samym tytule Czarny szlak, której autorem jest Andreas Föhr.

Książkę „Czarny szlak” można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje