Enola Holmes 2 - rozpoczęcie zdjęć do kontynuacji filmu Netfliksa przełożone na październik

Data: 2021-09-18 10:30:02 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

We wrześniu tego roku miały rozpocząć się zdjęcia do zapowiedzianej już jakiś czas temu kontynuacji filmu Netfliksa, Enola Holmes. Zdjęcia miały ruszyć już w tym miesiącu, ale tak się nie stanie. Pierwszy klaps na planie nieco się opóźni.

Obrazek w treści Enola Holmes 2 - rozpoczęcie zdjęć do kontynuacji filmu Netfliksa przełożone na październik  [jpg]

W maju tego roku potwierdzono produkcję sequelu o młodszej siostrze braci Holmes, filmu opartego na serii książek Nancy Springer. Aktorzy na planie mieli pojawić się już teraz, we wrześniu. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że produkcja filmu zostanie opóźniona. Kiedy zatem ruszą zdjęcia do filmu Enola Holmes 2?

Enola Holmes 2 - zdjęcia do filmu opóźnione

Oczekiwania kontynuacja Enoli Holmes, filmu bardzo dobrze przyjętego przez widzów platformy Netflix, nieco się opóźni. Nie wiemy oczywiście kiedy produkcja pojawi się na wspomnianej platformie, zapewne sobie na nią jeszcze poczekamy, ale liczyliśmy, że zdjęcia ruszą, albo już ruszyły. Miały się bowiem rozpocząć właśnie we wrześniu. 

Może zaintersuje Cię także...

Tymczasem jak podaje serwis What's on Netflix, produkcja sequela ma rozpocząć się we wrześniu, ale zdjęcia do filmu mają ruszyć dopiero w pierwszym tygodniu października. Spowodowane jest to udziałem glównej aktorki filmu, czyli Millie Bobby Brown, grającej rolę Enoli Holmes, w innej produkcji Netfliksa, jaką jest serial Stranger Things. Aktorka będzie wtedy bowiem na planie czwartego sezonu Stranger Things. Tego realizacja zakończyła się podobno 5 września 2021 roku. To też jednak nie zostało oficjalnie potwierdzone. 

Enola Holmes 2 - kiedy premiera filmu?

Opoźnienie związane jest zatem z fizyczną niemożliwością przebywania aktorki jednocześnie na dwóch filmowych planach. Potwierdzenie rozpoczęścia zdjęć do Enola Holmes 2 jesienią tego roku, jak już wiemy, w październiku, opóżni jednak datę premiery filmu na platformie Netflix. 

Z racji tego, że zdjęcia ruszą w październiku, nie wiemy na razie którego dnia, nie ma możliwości abyśmy zobaczyli film jeszcze w tym roku. Twórcy nie będą w stanie nakręcić produkcji, dokonać jej zmontowania i postprodukcji, która jak wiemy, zajmuje sporo czasu. 

Polecamy także przeczytanie tego...

Kiedy zatem można się orientacyjnie spodziewać premiery filmu Enola Holmes 2? Najbardziej prawdopodobną datę pojawianie się sequela Enoli Holmes jest wiosna roku 2022, ale należy się spodziewać także dużo późniejszej daty, nawet jesiennej. Można tak sądzić, bowiem Enola Holmes miała swoją premierę we wrześniu 2021 roku. O dacie, nawet przybliżonej kolejnej części filmu, będziemy oczywiście Was informować. 

Enola Holmes 2 - obsada i twórcy

Netflix potwierdził, że  ponownie za kamerami stanie Harry Bradbeer, a scenariusz znowu napisze Jack Thorne. Będą oni także producentami wykonawczymi. Do obsady filmu ponownie powrócą Millie Bobby Brown (Stranger Things, Godzilla kontra Kong), która wcieli się w tytułową Enolę Holmes oraz Henry Cavill (Wiedźmin, Człowiek ze stali) powróci jako słynny Sherlock Holmes.

Według spekulacji pojawić się na także  Helena Bonham Carter i Sam Claflin.

Enola Holmes 2 - książki

Film Enola Holmes, zarówno w pierwszej, jak i w kolejnej części to produkcja bazująca na serii książek autorstwa Nancy Springer o cyklu o Enoli Holmes. Ma ona na swoim koncie takie książki jak: Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza, Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady, Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów oraz Enola Holmes. Sprawa osobliwego wachlarza.

Książkę "Enola Holmes. Sprawa osobliwego wachlarza" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza
Nancy Springer15
Okładka książki - Enola Holmes. Sprawa  zaginionego markiza

Sherlocka Holmesa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, lecz mało kto wie o Enoli Holmes, jego młodszej siostrze parającej się również zawodem detektywa...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje