Targi Książki we Frankfurcie odbędą się jedynie online

Data: 2020-09-09 12:00:27 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie zadecydowali, że tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w bezkontaktowej formie zdalnej – za pomocą transmisji internetowych. Rezygnacja ze standardowych targów związana jest z pandemią koronawirusa. 

Obrazek w treści Targi Książki we Frankfurcie odbędą się jedynie online [jpg]Fot. Frankfurter Buchmesse / Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie 2019

Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie to jedna z najważniejszych imprez literackich w Europie. W czasie tego wydarzenia branżowego, nie tylko sprzedawane są książki czy organizowane spotkania autorskie, ale przede wszystkim miejsce mają liczne konferencje i spotkania zagranicznych wydawców. Targi we Frankfurcie to szansa dla wielu europejskich pisarzy na zaistnienie na zagranicznych rynkach. 

Pomimo optymistycznych zapowiedzi w pierwszej połowie roku, organizatorzy tegorocznej edycji Targów Książki we Frankfurcie zdecydowali się na zmiany w organizacji targów. Przede wszystkim – w 2020 r. odbędą się „Digital Fair”, czyli „Targi Cyfrowe”

Jak czytamy w oświadczeniu, około 800 wystawców z 40 krajów zadeklarowało chęć udziału w tegorocznej edycji Targów. Wśród nich znaleźć miała się także polska reprezentacja – Instytut Książki. W ubiegłym roku na Targi przyjechać miało ponad 7 tysięcy wystawców z ponad 100 krajów. Organizatorzy, skupiając się na wirtualnej ofercie, zachęcają teraz wydawców do zaangażowania się w tworzenie internetowego stoiska

Chcielibyśmy podziękować wszystkim wystawcom za ich motywację i zaufanie w postawieniu Frankfurckich Targów Książki 2020 na nogi

– czytamy wypowiedź Juergena Boosa, dyrektora generalnego Frankfurter Buchmesse na portalu Rynek-Ksiazki.pl. 

Jak zapewnił Boos, spółka planuje zorganizować targi wirtualne oraz dodatkowe, mniejsze wydarzenia na terenie miasta. Dzięki temu czytelnicy rozproszą się po poszczególnych lokalach związanych z kulturą, a jednocześnie – będą mieli szansę na uczestnictwo w nowej formule targów. Nie będzie jednak jednej, dużej imprezy, jaką znają uczestnicy poprzednich edycji imprezy.

Od 22 do 25 października organizowane mają być Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W tym roku będzie to już 24. edycja krakowskich targów. Bilety na wydarzenie w internetowej sprzedaży pojawić mają się 1 października. Przypomnijmy, że przed kilkoma miesiącami spółka Targi w Krakowie w swoim oświadczeniu przytaczała decyzję Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie. 

Szanowni Państwo, 
w związku z dużym zainteresowaniem Międzynarodowymi Targami Książki w Krakowie® pragniemy zapewnić, że podobnie jak Messe Frankfurt GmbH - organizator Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie (Frankfurt Buchmesse), aktualnie nie planujemy zmiany terminu wydarzenia

- można przeczytać na stronie ksiazka.krakow.pl

Organizatorzy tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie muszą dostosować wydarzenie do reżimu sanitarnego. Pod koniec sierpnia Zarząd Targów w Krakowie poinformował, że podjęto decyzję o odwołaniu Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent – innej imprezy za którą odpowiada spółka zajmująca się krakowskimi targami książki. Targi dla branży stomatologicznej odbyć miały się na początku września.

Od 28 sierpnia do 4 września Kraków znajdował się w tzw. „żółtej strefie”, co oznaczało, że na terenie powiatu wskaźnik rozwoju nowych przypadków koronawirusa na 10 tys. osób wynosił między 6 a 12 osób. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje