"Terminal" – Tom Hanks uwięziony na lotnisku 

Data: 2020-07-16 15:03:02 Autor: pobarski

Terminal to kultowa komedia romantyczna z elementami dramatu społecznego, która przedstawia losy mężczyzny, który docierając do Stanów Zjednoczonych staje się bezpaństwowcem.

Obrazek w treściFot. TVN/Paramount/ x-news.pl

Terminal to pochodząca z 2004 r. produkcja w reżyserii Stevena Spielberga z udziałem gwiazdy Hollywood, Toma Hanksa. Co warto wiedzieć na temat tej produkcji? 

Terminal – opis

O czym jest film Terminal? Produkcja przedstawia losy Viktora Navorskiego, mężczyznę w średnim wieku pochodzącego z Krakozji. Pomimo że jego kraj pogrążony jest w wewnętrznym konflikcie, mężczyzna decyduje się wyjechać do Stanów Zjednoczonych, by spełnić ostatnią wolę swojego ojca. 

Czytaj także: "Między światami" – tragiczna śmierć dziecka

Niestety, kiedy jego samolot ląduje na lotnisku w Nowym Jorku, okazuje się, że w czasie lotu doszło do wojny domowej w jego kraju, a wynikiem zamachu stanu jest zniknięcie z map jego kraju. Tym samym, mężczyzna staje się bezpaństwowcem, który nie ma prawa pobytu na terenie USA, nie ma także miejsca, do którego można byłoby go ekstradować. 

Od tego momentu Viktor staje się mieszkańcem lotniska, trwającym w zawieszeniu w hali tranzytowej. Po pewnym czasie mężczyzna poznaje pracująca jako stewardessa Amelię. 

Terminal – obsada

Kto wystąpił w filmie Terminal? W postać Victora wciela się Tom Hanks, z kolei stewardessę zagrała Catherine Zeta-Jones. 

Czytaj także: "La Bandida": Marina powraca do miasta. Co wydarzy się w 14 i 15 odc?

Oprócz nich w filmie wystąpili także Stanley Tucci, Chi McBride, Diego Luna, Barry Shabaka Henley, Kumar Pallana i Zoe Saldana. 

Terminal – gdzie obejrzeć? 

Film Terminal dość często emitowany jest w telewizji. 16 lipca o 20:05 zobaczyć będzie go można na antenie telewizji Polsat. Kolejny raz pojawi się 31 lipca o 23:35 na antenie Super Polsat. 

Czytaj także: Znana jest już polska data premiery filmu After We Collided!

Film zobaczyć można także w internecie – na platformach VOD oraz w serwisie Netflix. 

Terminal – opinie

Film Terminal otrzymał wiele pozytywnych opinii ze strony widzów, jak i krytyków filmowych. Chociaż internauci podkreślali, że fabuła filmu jest nieco naiwna, to produkcję i tak ogląda się z wielką przyjemnością. To dobra produkcja na wieczór. 

Terminal – książka

Film Terminal powstał na podstawie scenariusza stworzonego na potrzeby produkcji, co oznacza, że nie istnieje książka, która odnosiłaby się do fabuły tego filmu.

Zamiast tego polecić możemy Wam inny tytuł – Lotnisko w Monachium. Publikacja przedstawia losy Amerykanina, który przyjeżdża do Niemiec, by odebrać ciało swojej zmarłej siostry. Wraz z ojcem i pracowniczką konsulatu czeka na lotnisku z trumną siostry, by przetransportować ciało do Ameryki. Niespodziewanie, z przyczyn technicznych, lot zostaje przełożony. W tym czasie mężczyzna powraca do wspomnień sprzed lat. 

Książkę Lotnisko w Monachium kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje