The Last of Us - serial HBO, oparty na niezwykle popularnej grze nabiera kształtów

Data: 2021-11-07 11:30:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

The Last of Us to jedna z najbardziej popularnych gier przygodowych z elemenami survivalu, którą na ekrany, w formie serialu postanowiło przenieść HBO. Serial o takim samym tytule nabiera kształtów, zachwycając urokliwymi szkicami koncepcyjnymi. 

Obrazek w treści The Last of Us - serial HBO, oparty na niezwykle popularnej grze nabiera kształtów  [jpg]

Serial The Last of Us nie ma wprawdzie jeszcze dokładnej daty premiery, ale pojawiają się pierwsze wycieki zza kulis, która pokazują, że HBO szukuje fanom gry, ale nie tylko, wierną i piękną kopię growego odpowiednika. W sieci pojawiły się pierwsze szkice koncepcyjne do serialu.

The Last of Us - serial na pierwszych szkicach koncepcyjnych 

Na serial bedący połączeniem dramatu z horrorem, opartym na niezwykle popularnej grze o takim samym tytule czeka wielu fanów growej produkcji, ale także zwolenników trzymających w napięciu opowieści. Serial, który będziemy mogli obejrzeć na HBO nabiera rumieńców, prezentując duże podobieństwo do jego growego odpowiednika. W sieci pojawiły się piewsze, urokliwe szkice koncepcyjne, które wskazują, że jej twórcy postanowili lokacje, jakie zobaczymy w serialu, odwzorować bardzo dokładnie.

Pierwsze zdjęcia koncepcyjne możemy obejrzeć dzięki profilowi The Last of Us HBO na Twitterze. Nagrania do serialu ruszyć mają 15 listopada w Canmore w prowincji Alberta. Zobaczcie sami jak pięknie wygląda ta produkcja.

The Last of Us  – opis serialu

Serial o tytule The Last of Us to produkcja kanadyjsko-amerykańska, oparta na niezwykle popularnej grze o takim samym tytule, stworzonej przez studio Naughty Dog. Historia przenosi widzów do świata dotkniętego apokalipsą. Ludzie zostali zakażeni przedziwną i przerażającą zarazą. 

             Czytaj również: Serial HBO The Last of Us, na podstawie niezwykle popularnej gry. Znamy kilka nowych informacji, między innymi główną obsadę

W produkcji poznajemy Joela Millera, który otrzymuje zadanie przetransportowania do bezpiecznej strefy czternastoletniej dziewczyny o imieniu  Ellie. Dziewczyna, która z niewiadomych przyczyn jest odporna na tajemniczą zarazę, ma być dostarczona do lekarzy. Uważa się, że jest jedynym ratunkiem dla ludzkości. 

The Last of Us  – obsada serialu

W serialu w głównych rolach wystąpili: Pedro Pascal, znany między innymi z ról w serialach Gra o tron, The Mandalorian czy Narcos oraz Bella Ramsey, również znana z Gry o tron, a także Mroczne materie.

W pozostałych rolach: Gabriel Luna, Merle Dandridge, Murray Bartlett, Con O'Neill, Jeffrey Pierce, Anna Torv

Jednym z twórców serialu jest Craig Mazin. Współscenarzystami serialu zostali Neil Druckmann z Naughty Dog.

The Last of Us  – gdzie obejrzeć serial?

Opisywany serial, który produkowany jest przez HBO, dla tejże stacji i platformy będzie można obejrzeć właśnie tam. Serial nie ma jeszcze swojej dokładnej daty premiery. Ta została ustalona na rok 2022. 

           Przeczytaj również:  Arcane – Netflix i studio Riot Games przenosi sieciowe League of Legends do animowanego serialu

The Last of Us – opinie o serialu

Opisywana produkcja spodoba się przede wszystkim fanom produkcji postapokaliptycznych, trzymających w napięciu opowieści. Znajdą w nim także coś dla siebie zwolennicy horrorów. 

           Przeczytaj również: Wkrótce na HBO GO premiera 2. sezonu "Plotkary"

To także serial, na który czekają miłośnicy gry, na której podstawach serial powstaje. 

The Last of Us  – książki

Serial The Last of Us to produkcja bazująca na własnym scenariuszu, oparta na bardzo popularnej grze. serial nie ma jednak swego odpowiednika książkowego. W zamian polecamy lekturę książki Zakazana historia ludzkości, autorstwa Kenyona Douglasa J.

Książkę"Zakazana historia ludzkości" (Wydawnictwo Amber) można kupić taniej poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje