To, ekranizacja słynnej powieści Kinga, w której dzieciaki walczą z demonicznym klaunem dziś w TV

Data: 2023-04-13 10:14:01 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dziś późnym wieczorem jeden z kanałów stacji TVN przygotował dla widzów filmową gratkę, szczególnie dla tych, którzy lubią powieści Kinga, no i oczywiście kochają się bać. Dziś w telewizji film, który był kilka lat temu bardzo popularny w telewizji. 

Obrazek w treści To, ekranizacja słynnej powieści Kinga, w której dzieciaki walczą z demonicznym klaunem dziś w TV [jpg] 

A jego tytuł brzmi To, i jest to pierwsza część, podzielonego na dwie części klasycznego filmu grozy, bazującego na powieści wspomnianego pisarza, pod tym samym tytułem. Co wiemy o filmie? O czym opowiada fabuła? Czy warto go obejrzeć? 

To – opis 

O czym jest film To? Jest to klasyczny film grozy, horror będący ekranizacją mistrza grozy, Stephena Kinga. Film podzielony został na dwie części, druga nosi tytuł To: Rozdział 2, a w przygotowaniu jest także serial, o tytule Welcome to Derry. W pierwszym filmie, który swoją kinową premierę miał w roku 2017, przenosimy się do niewielkiego miasteczka o nazwie Derry. Tam po dwudziestu siedmiu latach ponownie zaczynają znikać dzieci. Sprawcą tych zniknięć, i brutalnych mordów jest demoniczny klaun znany jako Pennywise.

      Czytaj również: Rafa – Nadciąga rekin ludożerca!

W miasteczku tym mieszkają także bohaterowie tej opowieści i młodzi przyjaciele. Gdy brat jednego z nich znika bez śladu, grupa, w której skład wchodzą Bill, Richie, Ben, Beverly, Eddy oraz Mike zakładają klub, by raz na zawsze pozbyć się demona. Nie będzie to jednak proste zadanie. 

To – obsada 

Kto zagrał w To? Film to produkcja amerykańsko-kanadyjska, w której w tej części, w obsadzie znaleźli się głównie aktorzy młodego pokolenia. A są to: Jaeden Martell jako Bill Denbrough, Jeremy Ray Taylor jako Ben Hanscom, Sophia Lillis jako Beverly Marsh, Finn Wolfhard jako Richie Tozier, Chosen Jacobs jako Mike Hanlon, Jack Dylan Grazer jako Eddie Kaspbrak, Wyatt Oleff jako Stanley Uris. W roli klauna Pennywise'a Bill Skarsgård.

    Czytaj również: To, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Andy Muschietti.

To – gdzie obejrzeć?

W najbliższym czasie film To będziemy mogli zobaczyć w telewizji. Emisja filmu, który miał już swoją premierę w telewizji, nastąpi w czwartek, 13 kwietnia 2023 roku, na kanale TVN 7, o godzinie 23:25. 

     Czytaj również: Zabójcy – odzyskać dobre imię

Film To jest dostępny także do obejrzenia na platformie streamingowej Player.pl.

To – opinie

Film To to produkcja, która może spodobać się przede wszystkim zwolennikom opowieści bazujących na powieściach mistrza grozy, Stephena Kinga. Nie jest to film dla wszystkich, a przede wszystkim dla tych, którzy kochają horrory, i lubią się bać. Więcej na temat filmowych premier i zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu.

      Czytaj również: "Wasabi: Hubert zawodowiec" - Trudne i zabawne przygody paryskiego policjanta w Tokio!

Film ma na swoim koncie aż dwanaście nominacji do filmowych nagród. Są wśród nich między innymi: Saturn - Najlepszy horror; Saturn - Najlepszy aktor drugoplanowy Bill Skarsgård; Saturn - Najlepsza charakteryzacja; Saturn - Najlepsza kreacja młodego aktora lub aktorki Sophia Lillis i wiele innych. 

To – książka

Film To to filmowa opowieść, która ma swój odpowiednik książkowy. Film, który miał swoją premierę w kinach jest bowiem ekranizacją powieści mistrza grozy Stephena Kinga. Książka na jakiej bazuje, pierwsza i druga część filmu nosi tytuł To i jest chyba najbardziej znaną i najbardziej lubianą powieścią grozy tegoż autora. 

Książkę "To", wydawnictwa Albatros kupić można poniżej:

Tagi: ekranizacje książek, telewizja, ekranizacje książek, horrory,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
To!
Stephen King 2
Okładka książki - To!

  Dla dzieci miasteczko Derry jest całym światem. Dla dorosłych, którzy zawsze wiedzą wszystko najlepiej, to po prostu rodzinne miasto –...

dodaj do biblioteczki
Film
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje