Quantcast

W Warszawie powstała wystawa fotografii inspirowana książką Jakuba Ćwieka

Data: 2020-07-31 17:35:49 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Od 28 lipca w Warszawie zobaczyć można wystawę fotografii wykonanych przez Pawła Fabjańskiego, które inspirowane są najnowszą książką Jakuba Ćwieka pt. Topiel.

Obrazek w treściFot. Paweł Fabjański

Topiel to najnowsza książka znanego polskiego pisarza, Jakuba Ćwieka, która w lipcu ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Marginesy. W związku z premierą serialu audio na platformie Storytel, w Warszawie pojawiła się wystawa oryginalnych fotografii Pawła Fabjańskiego. 

Topiel – opis

O czym jest najnowsza książka Topiel? Jakub Ćwiek w swojej powieści zabiera czytelników na południe Polski, gdzie właśnie udała się grupa młodych ludzi na wakacje swojego życia. W zacisznej atmosferze, przy grze gitary i alkoholu, pragną spędzić najprzyjemniejsze chwile swojej młodości. 

Czytaj także: Dziś Harry Potter obchodzi 40 urodziny! Co warto wiedzieć o tej postaci? 

Nie wiedzą, że wakacyjny wyjazd zamieni się w koszmar. Wszystko przez pogodę. Niespodziewanie, upalne i gorące lato zamienia się w walkę z niebezpiecznym żywiołem – wodą. Rozpoczyna się Powódź Tysiąclecia. 

Topiel: Dom w głębi lasu – od lipca jako słuchowisko

Pod koniec lipca premierę miało także słuchowisko, które powstało na podstawie książki Ćwieka. Audiobook zrealizowano dla Storytel w formie popularnej ostatnio formy seriali audio. Narratorem słuchowiska został Filip Kosior. W głównych rolach wystąpili Józef Pawłowski, Aleksandra Sworowska, Nina Kozieradzka, Jakub Suwiński i Kamil Szufladowicz. 

Z okazji premiery serialu, stworzono także wyjątkową wystawę zdjęć autorstwa Pawła Fabjańskiego. Fotografie zainspirowane zostały historią Ćwieka, a w odbiorcach wzbudzać mają poczucie niepewności i mroku. Na zdjęciach znaleźli się także młodzi aktorzy, którzy byli lektorami w słuchowisku Storytel. Wystawa zdjęć inspirowanych audiobookiem Topiel odbyła się we wtorek, 28 lipca w Warszawie.

Zdjęcia można zobaczyć w galerii na końcu artykułu. 

Topiel – nowa książka popularnego autora

Topiel to najnowsza książka Jakuba Ćwieka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku autor wydał nakładem tego wydawcy powieść Szwindel, która szybko okazała się bestsellerem. Na swoim koncie pisarz ma także m.in. serię Chłopcy

Książkę Topiel kupić można w dobrej cenie w poniższych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Topiel
Jakub Ćwiek15
Okładka książki - Topiel

Pod koniec lipca 1997 roku ukraińscy żołnierze, którzy przybyli na pomoc powodzianom, dokonują makabrycznego znaleziska w korycie wciąż wezbranej rzeki...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje