Trwają zgłoszenia do Nagrody Literackiej Gdynia 2021 

Data: 2021-01-08 14:54:03 Autor: pobarski

Do końca stycznia zgłaszać można swoich kandydatów do konkursu „Nagroda Literacka Gdynia” organizowanego przez Prezydenta Miasta Gdynia oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni. 

Obrazek w treściFot. Wojciech Rojek

Nagroda Literacka Gdynia to jedna z najważniejszych krajowych nagród literackich, która co roku przyznawana jest najlepszym polskim twórcom tworzącym prozę, poezję oraz eseje. Nagroda przyznawana jest także za najlepszy przekład na język polski w minionym roku. 

Czytaj także: Finał Paszportów Polityki przełożony z powodu Narodowej kwarantanny

Właśnie ruszyły zgłoszenia do kolejnej edycji popularnego konkursu. Kandydata zgłosić może każda osoba fizyczna, która jest pełnoletnia. Oprócz tego swoje propozycje przesłać mogą również wydawcy, reprezentanci instytucji kulturalnych oraz dziennikarze literaccy. 

Każdego roku w okolicach wakacji dochodzi do rozstrzygnięcia konkursu. Zwycięzca w każdej kategorii otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 50 tys. złotych oraz pamiątkową statuetkę.  

Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 stycznia, a finał konkursu planowany jest na sierpień. Na ten moment nie wiadomo, czy w tegorocznej gali udział weźmie publiczność oraz goście, czy może wydarzenie zostanie zorganizowane w innej formie. 

Czytaj także: Oto laureaci Nagrody Literackiej GDYNIA 2020. Kto zwyciężył?

W ubiegłym roku wyróżnienia w ramach nagrody otrzymali Urszula Zajączkowska (w kategorii esej), Tomasz Bąk (w kategorii poezja), Dorota Kotas (w kategorii proza) i Piotr Sommer (w kategorii przekład). 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.