To on będzie głównym bohaterem w serialu „Twój, Simon” Disneya

Data: 2019-08-16 12:01:15 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Tegoroczny sierpień okazuje się pełen nowinek ze świata filmu. Tym razem dowiedzieliśmy się już, kto zagra w roli głównej w disnejowskiej wersji opowieści Love, Simon.

Twój, Simon filmFot. mat. prasowe Imperial Cinepix

Jeśli polubiliście historię o Simonie Spierze, którą w swojej książce Simon oraz inni homo sapiens stworzyła Becky Albertalli, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Disney poinformował właśnie, kto wystąpi w ich ekranizacji tej powieści.

Czytaj także: Wiemy, kiedy premiera "Do wszystkich chłopców, których kochałam 2"

W marcu 2018 roku na ekranach kin pojawiła się produkcja Love, Simon (Twój, Simon) będąca dość wierną filmową adaptacją powieści Albertalli. W filmie wystąpił wówczas Nick Robinson, który wcielił się w rolę głównego bohatera.

Twój, Simon – recenzja

Twój, Simon to słodko-gorzka komedia, opowiadająca o tym, jak trudno jest być innym. Fabuła nie jest nazbyt sztampowa, dzięki czemu widz nie czuje podczas seansu upływającego czasu. Zamiast nudy otrzymujemy piękną młodzieżową historię nie tylko o miłości pomiędzy partnerami czy kochankami, ale także o miłości rodzinnej i tej istniejącej pomiędzy przyjaciółmi. O uczuciu, które – często idealizowane – jest uczuciem nie tylko niezwykłym, ale także bolesnym. I choć z całą pewnością film o nastolatku-geju sprawdzi się jako produkcja na przyjemnie spędzony wieczór, to nie będzie to obraz, którego jedynym sukcesem będzie zapełnienie wolnego czasu –  tak pisaliśmy w naszej recenzji filmu.

Twój, Simon – opis filmu

Twój, Simon opowiada historię licealisty Simona, który ukrywa przed światem swoją orientację seksualną. Nastolatek boi się ujawnić, przez Internet poznaje jednak innego chłopaka z okolicy, swojego rówieśnika, z którym rozpoczyna korespondować mailowo. Pomiędzy nim a tajemniczym Blue zaczyna się swego rodzaju uczucie.

Niebawem przypadkowo maile wysyłane do Blue trafiają w ręce pewnego chłopaka, który zaczyna szantażować Simona ujawnieniem jego tajemnicy. Teraz nastolatek ma dodatkowy kłopot – nie tylko zastanawia się, kim tak naprawdę jest Blue, ale także musi poradzić sobie z szantażem kolegi ze szkoły.

Ubiegłoroczna produkcja w reżyserii Grega Berlantiego została dość entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i młodych widzów, zdobywając między innymi statuetki Teen Choice, GLAAD Media Award czy MTV Movie Award. Po kinowym sukcesie, prawa do serii zdobył Disney, który teraz opowie tę historię na nowo w formie serialu.

Twój, Simon – serial

Disney rusza bowiem z nowym produktem – kanałem streamingowym Disney+, który stanowić ma alternatywę dla Netfliksa, HBO czy Hulu. To właśnie na swojej oryginalnej platformie Disney ma emitować własne produkcje – filmy (w tym produkcje z serii Marvel), seriale i animacje.

Czytaj także: Disney ruszył ze sprzedażą… kalendarza adwentowego! Kosztuje ponad 100 zł i już jest bestsellerem

Jak wiadomo, głównym bohaterem serialu będzie nie Simon, ale Victor, nowy uczeń w liceum Creekwood. Uczeń, który także nie jest heteroseksualny i nie może odnaleźć się w heteronormie. W momencie, kiedy zaś przestaje sobie radzić, zwraca się z prośbą o pomoc do Simona.

Twój, Simon serial – bohaterowie

W postać Victora wcielić ma się młody aktor Michael Cimino, do tej pory znany z kilku amerykańskich programów. Oprócz niego, narratorem serialu ma być kojarzony już z filmu Nick Robinson. Choć Robinson obecny jest przy pracach nad filmem i ma opowiadać historię Victora, to nadal nie ma informacji, czy faktycznie wystąpi on w roli Simona, choć – należy przyznać – że byłoby to dość logiczne posunięcie.

Oprócz nich w obsadzie znaleźli się także James Martinez, Isabella Ferreira (w roli młodszej siostry Victora), Mateo Fernandez (jako brat Victora), Johnny Sequoyah, Bebe Wood, George Sear, Anthony oraz Mason Gooding.

Oglądaliście film Twój, Simon? A może czytaliście książkę?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Simon oraz inni homo sapiens
Becky Albertalli4
Okładka książki - Simon oraz inni homo sapiens

Ukrywający swoją orientację seksualną szesnastoletni Simon Spier uważa, że miejsce dramatów jest na scenie teatralnej. Jednak kiedy napisana przez...

dodaj do biblioteczki
Reklamy