U Pana Boga w ogródku. Wsi spokojna, wsi wesoła

Data: 2020-06-26 16:30:21 Autor: Piotr Piekarski

U Pana Boga w ogródku to lekka i bardzo ciepła komedia opisująca życie na polskiej prowincji. Co jeszcze warto wiedzieć o tym filmie?

U Pana Boga w ogródku to mający premierę w 2007 roku popularny film komediowy, opisujący życie w niewielkiej wsi Królowy Most. Co warto wiedzieć o tym filmie przed jego zobaczeniem?

U Pana Boga w ogródku – opis

O czym jest film U Pana Boga w ogródku? Oto mamy niewielką mieścinkę Królowy Most, którą kinomani poznali za sprawą filmu U Pana Boga za piecem. Co zmieniło się u jej mieszkańców? Co jeszcze ich czeka? 

Czytaj także: Wyspa strachu – film

Wydawałoby się, że 10 lat to kawał czasu. A jednak w Królowym Moście na Kresach Wschodnich praktycznie nic się nie zmieniło. Dzisiejszy, współczesny styl bycia nadal zderza się tu z zamiłowaniem do tradycji i dawnych obyczajów. Tu można szatkować kapustę i kisić ją w beczce, trzymając w ręku telefon, tu pokutę po spowiedzi zadaje się za pomocą pagera (czule nazywanego „pagierem"). „Wiocha" – mówią młodzi. „Idylla" – powtarzają starzy. W nowym filmie Jacka Bromskiego powracają dobrze znani bohaterowie – sprawujący władzę policjant i proboszcz, któremu nikt nie może się sprzeciwić. Ale musi być przecież jakiś katalizator przemian. Tu do Królowego Mostu trafia najgorszy z najgorszych stróżów prawa. Sympatyczny ciamajda, który ma mocne „plecy". Jako, że nikt nie spodziewa się przestępców w Królowym Moście, przełożeni są pewni, że tu nasz policjant nie pomoże, ale i nie nabroi. Rzecz w tym, że to właśnie w tej wiosce zamieszkuje świadek koronny, na życie którego czyhają przestępcy. To dopiero będzie wyzwanie. 

U Pana Boga w ogródku – obsada

Kto wystąpił w filmie U Pana Boga w ogródku? Krzysztof Dzierma i Andrzej Zaborski, Emilian Kamiński i Małgorzata Sadowska.

U Pana Boga w ogródku – gdzie zobaczyć?

Film U Pana Boga w ogródku na ekrany telewizyjne powraca często. Będzie go można zobaczyć w piątek, 26 czerwca, o godzinie 20:05 w Polsacie.

Czytaj także: Zabójczy układ – wszystkie informacje o filmie

U Pana Boga w ogródku – recenzje

Czy warto zobaczyć film U Pana Boga w ogródku? Recenzenci nazywają tę produkcję nowymi Samymi swoimi, doceniając, jak sprawnie portretuje on uroki polskiej prowincji. Film jest bardzo, bardzo zabawny, ciepły i z pewnością każdego wprawi w dobry humor. Jeśli więc nie widzieliście filmu U Pana Boga w ogródku i macie ochotę na zobaczenie dobrej komedii, z pewnością warto nadrobić zaległości. 

U Pana Boga w ogródku – książka

Film U Pana Boga w ogródku to produkcja oparta na scenariuszu oryginalnym, nie ma więc książki poświęconej perypetiom bohaterów produkcji. Ale, ale! Możecie przeczytać bardzo dobrą współczesną powieść Śledztwo od kuchni, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie. Tu również mamy do czynienia z ogromem poczucia humoru, z inteligentnym portretowaniem współczesnej polskiej prowincji i jej mieszkańców, z delikatnym wykpiwaniem naszych narodowych przywar oraz z mnóstwem ciepła w stosunku do postaci. Jest też zagadka kryminalna i mnóstwo nawiązań do popkultury. Warto!  

Książkę Śledztwo od kuchni kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Śledztwo od kuchni, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie
Karolina Morawiecka1
Okładka książki - Śledztwo od kuchni, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa... Gdy policyjne dochodzenie nie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje