U Pana Boga w ogródku. Wsi spokojna, wsi wesoła

Data: 2020-06-26 16:30:21 Autor: Piotr Piekarski

U Pana Boga w ogródku to lekka i bardzo ciepła komedia opisująca życie na polskiej prowincji. Co jeszcze warto wiedzieć o tym filmie?

U Pana Boga w ogródku to mający premierę w 2007 roku popularny film komediowy, opisujący życie w niewielkiej wsi Królowy Most. Co warto wiedzieć o tym filmie przed jego zobaczeniem?

U Pana Boga w ogródku – opis

O czym jest film U Pana Boga w ogródku? Oto mamy niewielką mieścinkę Królowy Most, którą kinomani poznali za sprawą filmu U Pana Boga za piecem. Co zmieniło się u jej mieszkańców? Co jeszcze ich czeka? 

Czytaj także: Wyspa strachu – film

Wydawałoby się, że 10 lat to kawał czasu. A jednak w Królowym Moście na Kresach Wschodnich praktycznie nic się nie zmieniło. Dzisiejszy, współczesny styl bycia nadal zderza się tu z zamiłowaniem do tradycji i dawnych obyczajów. Tu można szatkować kapustę i kisić ją w beczce, trzymając w ręku telefon, tu pokutę po spowiedzi zadaje się za pomocą pagera (czule nazywanego „pagierem"). „Wiocha" – mówią młodzi. „Idylla" – powtarzają starzy. W nowym filmie Jacka Bromskiego powracają dobrze znani bohaterowie – sprawujący władzę policjant i proboszcz, któremu nikt nie może się sprzeciwić. Ale musi być przecież jakiś katalizator przemian. Tu do Królowego Mostu trafia najgorszy z najgorszych stróżów prawa. Sympatyczny ciamajda, który ma mocne „plecy". Jako, że nikt nie spodziewa się przestępców w Królowym Moście, przełożeni są pewni, że tu nasz policjant nie pomoże, ale i nie nabroi. Rzecz w tym, że to właśnie w tej wiosce zamieszkuje świadek koronny, na życie którego czyhają przestępcy. To dopiero będzie wyzwanie. 

U Pana Boga w ogródku – obsada

Kto wystąpił w filmie U Pana Boga w ogródku? Krzysztof Dzierma i Andrzej Zaborski, Emilian Kamiński i Małgorzata Sadowska.

U Pana Boga w ogródku – gdzie zobaczyć?

Film U Pana Boga w ogródku na ekrany telewizyjne powraca często. Będzie go można zobaczyć w piątek, 26 czerwca, o godzinie 20:05 w Polsacie.

Czytaj także: Zabójczy układ – wszystkie informacje o filmie

U Pana Boga w ogródku – recenzje

Czy warto zobaczyć film U Pana Boga w ogródku? Recenzenci nazywają tę produkcję nowymi Samymi swoimi, doceniając, jak sprawnie portretuje on uroki polskiej prowincji. Film jest bardzo, bardzo zabawny, ciepły i z pewnością każdego wprawi w dobry humor. Jeśli więc nie widzieliście filmu U Pana Boga w ogródku i macie ochotę na zobaczenie dobrej komedii, z pewnością warto nadrobić zaległości. 

U Pana Boga w ogródku – książka

Film U Pana Boga w ogródku to produkcja oparta na scenariuszu oryginalnym, nie ma więc książki poświęconej perypetiom bohaterów produkcji. Ale, ale! Możecie przeczytać bardzo dobrą współczesną powieść Śledztwo od kuchni, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie. Tu również mamy do czynienia z ogromem poczucia humoru, z inteligentnym portretowaniem współczesnej polskiej prowincji i jej mieszkańców, z delikatnym wykpiwaniem naszych narodowych przywar oraz z mnóstwem ciepła w stosunku do postaci. Jest też zagadka kryminalna i mnóstwo nawiązań do popkultury. Warto!  

Książkę Śledztwo od kuchni kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Śledztwo od kuchni, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie
Karolina Morawiecka1
Okładka książki - Śledztwo od kuchni, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa... Gdy policyjne dochodzenie nie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo