"Ugotowany", czyli powrót w wielkim stylu 

Data: 2020-07-09 10:52:33 Autor: pobarski

Ugotowany to pochodząca z 2015 r. produkcja, która przedstawia historię zapomnianego restauratora planującego ponowne otworzenie gastronomicznego biznesu.

Obrazek w treściFot. materiały prasowe Forum Film Poland

Ugotowany to produkcja, która przedstawia losy znanego restauratora, który powraca w wielkim stylu, by otworzyć nową restaurację w centrum Londynu. Czy mu się to uda? 

Ugotowany – opis 

O czym dokładnie jest film Ugotowany? Produkcja  przedstawia losy Adama Jonesa, jednego z najzdolniejszych francuskich kucharzy. Mężczyzna w młodym wieku stał się jedną z gwiazd branży gastronomicznej w kraju, jednak sława spowodowała, że szybko popadł w uzależnienia. 

Czytaj także: "La Bandida": Marina rozpoczyna pracę w szpitalu. Opis 7 i 8 odcinka "La Bandida"

Z tego powodu Adam musiał odpuścić – trafił do baru w Nowym orleanie, gdzie powoli dochodził do siebie. Odwyk od wielkomiejskiego życia spowodował jednak, że popadł w zapomnienie klientów i krytyków kulinarnych. 

Po latach Adam powraca. Tym razem chce jednak otworzyć oryginalną knajpkę w centrum Londynu. Niebawem zatrudnia nowych, ekscentrycznych kucharzy i marzy o zdobyciu trzech gwiazdek Michelin. 

Ugotowany – obsada

W obsadzie filmu Ugotowany znalazły się znane gwiazdy Hollywood. W postać kucharza Adam Jonesa wcielił się ceniony Bradley Cooper. U jego boku zagrali m.in. Omary Sy oraz Sienna Miller. 

Czytaj także: Zemsta o jasnych oczach – opis 2 i 3 odcinka

W obsadzie znaleźli się także Daniel Bruhl, Matthew Rhys, Alicia Vikander, Uma Thurman, Emma Thompson, Riccardo Scamarcio oraz Sam Keeley. 

Ugotowany – gdzie obejrzeć? 

Film Ugotowany wyemitowany zostanie w telewizji na początku lipca. Widzowie TVP 2 będą mogli zobaczyć tę produkcję w czwartek, 9 lipca o godz. 20:10. Powtórka wyemitowana zostanie na tym kanale dzień później, w piątek o 23:10. 

Czytaj także: Philip Pullman zapowiada nową książkę – "Serpentine"

Film Ugotowany zobaczyć można także w sieci – za pomocą platformy Netflix oraz serwisów VOD. 

Ugotowany – opinie 

Po premierze filmu widzowie w sieci podzielili się różnymi opiniami na temat produkcji. Zauważono, że produkcja nie jest lekką komedią, a dramatem obyczajowym, który mówi o wartościach ważnych dla każdego człowieka – przyjaźni, miłości i spokoju. Co więcej, pomimo wątku kulinarnego, gotowanie nie gra najważniejszej roli w tej produkcji.

Ugotowany – książka

Film Ugotowany powstał na podstawie oryginalnego scenariusza, co oznacza, że nie istnieje książka, która nawiązywałaby bezpośrednio do tej produkcji. 

Zamiast tego możemy polecić Wam inny tytuł – powieść Normalni ludzie Sally Rooney. publikacja przedstawia losy dwójki uczniów, które łączy nietypowe uczucie. Autorka ukazuje, jak miłosna relacja zmienia się na przestrzeni lat. 

Książkę Normalni ludzie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Pokaż wszystkie recenzje