Już wkrótce wkroczymy do Uniwersum Metro 2035

Autor: tadas
News - Już wkrótce wkroczymy do Uniwersum Metro 2035

Pod koniec zeszłego miesiąca w segmencie książek postapokaliptycznych miało miejsce spore wydarzenie – rozpoczęto nowy, spory projekt – Uniwersum Metro 2035…. Nazwa brzmi znajomo, jest to bowiem swego rodzaju przedłużenie znanego nam wcześniej Uniwersum Metro 2033, w ramach którego nadal ukazują się kolejne książki.

Pierwszą pozycją z tego cyklu jest Piter. Wojna Szymuna Wroczka - książka, do której wstęp przygotował Dmitry Glukhovsky, dając swego rodzaju potwierdzenie planów dotyczących przyszłości całej marki Metro. Od tej pory Uniwersum Metro 2033 obejmować ma tytuły których akcja kończy się wraz z ostatnim dniem tytułowego roku, z wyjątkami na sam początek 2034. Wszystko, co dzieje się po tym okresie, ma już należeć do Uniwersum Metro 2035. Nowa seria kierowana będzie do starszych czytelników, nie ma w niej być miejsca na żadne ograniczenia w kwestii przemocy, pornografii czy przekleństw.

Uniwersum Metro 2035 to także próba wyłamania się z dotychczas obowiązującej konwencji, która nakazywała przedstawienie konkretnego miejsca w świecie po apokalipsie i ukazywanie zmagań herosów z danym problemem. Tym razem będziemy mogli być świadkami narodzin Nowego Świata, który będzie ewoluował i zmieniał się na oczach czytelników. 

Zmiany dotkną także identyfikacji wizualnej serii. W przypadku UM2035 odpowiedzialny za projekty i ich spójność będzie Paweł Bondarenko, który zadbać ma o to, by nowe książki, mimo zmian, pozostały spójne z wcześniejszymi tomami cyklu.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Metro 2035
Dmitry Glukhovsky
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Frankenstein
Mary Shelley
Frankenstein
Medium z Long Island
Caputo Theresa
Medium z Long Island
Ania z Avonlea
Lucy Maud Montgomery
Ania z Avonlea
Mur
Rafał Witek
Mur
Pokaż wszystkie recenzje