reklama

"Van Helsing" – zabić Drakulę 

Data: 2020-07-12 16:58:14 Autor: Piotr Piekarski

Van Helsing to pochodzący z 2004 r. horror, przedstawiający historię pogromy wampirów, który teraz zmierzyć musi się z groźnym przeciwnikiem – Drakulą. 

Obrazek w treści

Van Helsing to amerykański horror z 2004 r., który opowiada o losach Gabriela, legendarnego łowcy wampirów. Niebawem mężczyzna otrzymuje kolejne zlecenie – ma zgładzić hrabiego Drakulę. 

Van Helsing – opis 

O czym dokładnie jest film Van Helsing? Produkcja przedstawia losy znanego na całym świecie łowcy wampirów, Gabriela Van Helsinga, który żyje dzięki zleceniom związanym z odnajdywaniem wampirów. Niebawem tajemnicza organizacja kontaktuje się z mężczyzną i pragnie, by ten odnalazł znanego i niezwykle groźnego hrabiego Drakulę, a następnie na zawsze go unicestwił. 

Czytaj także: "Dracula: Historia nieznana" - czy Drakula istniał naprawdę?

Do mężczyzny dołącza się Anna Valerious, na której rodzinę Drakula rzucił urok, przez co spotykają ich same nieszczęścia. Kobieta pragnie, by jak najszybciej pozbyć się wampira i odwrócić swój los. Nieoczekiwanie pomiędzy nią a Van Helsingiem zrodzi się uczucie… 

Van Helsing – obsada

Kto wystąpił w filmie Van Helsing? W rolach głównych w produkcji wystąpili Hugh Jackman oraz Kate Beckinsale. 

Czytaj także: Vlad Palownik. Prawdziwy Drakula

Oprócz nich w produkcji pojawili się także Richard Roxburgh, David Wenham, Shuler Hensley, Will Kemp oraz Elena Anaya. 

Van Helsing – gdzie obejrzeć? 

Film Van Helsing wyemitowany zostanie w telewizji w niedzielę, 12 lipca o godz. 20:00 na kanale TVN 7. Powtórkę zobaczyć będzie można we wtorek, 14 lipca o 00:30. 

Czytaj także: "Non-Stop" – powstrzymać zabójcę 

Oprócz tego film pojawi się także w lipcu na kanałach AMC oraz FOX HD. 

Van Helsing – opinie

Film Van Helsing otrzymał wiele pozytywnych opinii ze strony widzów i krytyków filmowych. Widzowie podkreślili, że jest to ciekawa produkcja, którą z powodzeniem zobaczyć można w formie wieczornego filmu. 

Van Helsing – książka

Fabuła filmu Van Helsing luźno inspirowana jest historią o Drakuli. Warto jednak zapoznać się z opowieścią stworzoną przez Brama Stokera. 

Książkę Drakula w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.