Venom – Jak rozpoczyna Venom bez Spider-Mana?

Data: 2021-02-22 07:20:01 Autor: Tamer Adas

Venom to filmowe ujęcie tytułowego superbohatera, który w komiksowej wersji przeszedł długą drogę od antagonisty do protagonisty. Jak jego filmowa opowieść się rozpoczęła, po raz pierwszy bez Spider-Mana?

Obrazek w treści

Venom to amerykańsko-chiński film fantasy od Sony z 2002 roku w reżyserii Ruben Fleischer.

Venom – opis

O czym jest film Venom? Eddie Brock to ambitny, choć nie radzący sobie najlepiej dziennikarz, który stara się ujawniać mroczne sekrety korporacji.

Mężczyzna zaczyna wpadać w obsesję, która kierującego tym razem ku Life Foundation, gdzie ma się kryć dramatyczny sekret polegający na nielegalnych doświadczeniach na ludziach.

Czytaj także: Plan doskonały – nietypowy napad na bank

Narzeczona porzuca Eddie'ego, który przypadkiem wchodzi w symbiozę z kosmiczną formą życia. Ta chce przejąć nad nim kontrolę. Wspólne zagrożenie, skłania ich do współpracy i powstrzymania zła!

Venom – obsada

Kto wystąpił w Venom? W głównej roli, a w zasadzie to dwóch rolach znalazł się Tom Hardy, który na prośbę swojego syna wcielił się w tę postać. Aktora kojarzyć możemy także z Legenda, Mad Max na drodze gniewu i Mroczny Rycerz powstaje.

Czytaj także: Zabójcy – odzyskać dobre imię

U jego boku wystąpili Michelle Williams, Riz Ahmed oraz Scott Haze.

Venom – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film Venom? Emisja telewizyjna odbędzie się w poniedziałek, 22 lutego 2021 roku o godzinie 20:00 na Polsacie. 

Czytaj także: Triumf sprawiedliwości – Po drugiej stronie prawa?

Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD.

Venom – opinie

Film Venom z jednej strony został mocno skrytykowany za aspekty techniczne i ewidentne cięcia, przez co zmieniono sztucznie klimat. Z drugiej fani zakochali się w produkcji, a sama postać wzbudziła gigantyczne zainteresowanie osób, nie chadzających zbyt często na superbohaterskie filmy.

Czytaj także: Bitwa skończyła się, nim zaszło słońce. Czerwony lotos

Venom – książka

Film Venom jest adaptacją wielu opowieści o początkach Venoma, jednakże jest to pierwszą tego typu historia pozbawiona Spider-Mana jako elementu kluczowego. W związku z czym być może zdecydujecie się na lekturę równie nietypowego komiksu Amazing Spider-Man. Globalna sieć: Venom Inc. Tom 8.

Komiks Amazing Spider-Man. Globalna sieć: Venom Inc. Tom 8 w dobrej cenie można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.