Vinci – Jak ukraść Damę z łasiczką i nie dać się złapać?

Data: 2020-11-23 16:23:47 Autor: tadas

Vinci to jedna z wielu znakomitych produkcji filmowych Juliusza Machulskiego, który za jej sprawą nie tylko pokazał wielkie umiejętności, ale także zapisał się ponownie w historii całego kina, ukazując intrygujący obraz komediowy o kradzieży drogocennej "Damy z łasiczką" z Muzeum Czartoryskich.

Obrazek w treści

Vinci to kolejny polski film z gatunku komedii kryminalnej w reżyserii Juliusza Machulskiego z 2013 roku.

Vinci – opis

O czym jest film Vinci? Robert Cumiński to zawodowy złodziej dzieł sztuki, który wychodzi z więzienia ze względu na powody zdrowotne. Tę możliwość zagwarantował mu "Gruby" paser dzieł sztuki.

"Cuma" ma się w zamian zająć kradzieżą słynnej i drogocennej "Damy z łasiczką" autorstwa Leonarda da Vinci, która umiejscowiona została w Muzeum Czartoryskich.

Czytaj także:  "Doktor Strange" - Magia wkracza do filmowego świata Marvela!

Wraz z "Szerszeniem", obecnie pracującym w... policji, planują spektakularną akcję, wymagającej od nich wsparcia fałszerza Hagena oraz jego młodej, utalentowanej pomocnicy Magdy, studiującej na ASP.

Vinci – obsada

Kto wystąpił w filmie Vinci? Główna rola w tej świetnej produkcji przypadła młodemu Borysowi Szycowi, aktorowi którego kojarzyć możemy z takich propozycji jak Przedwiośnie, Lejdis, Sztos 2, Symetria, Listy do M 3.

Czytaj także: "BrzydUla 2": Przelew z Hu Corporation wciąż nie przychodzi... Co wydarzy się w 36 i 37 odc BrzydUla 2?

Oprócz nich w produkcji wystąpili także Robert Więckiewicz, Kamilla Baar-Kochańska, Mieczysław Grąbka, Marcin Dorociński.

Vinci – gdzie obejrzeć? 

Film Vinci dziś możemy zobaczyć w poniedziałek, 23 listopada o 20:30 na antenie stacji TVN 7.

Czytaj także: Exodus: Bogowie i królowie – Inne spojrzenie na Mojżesza i Ramzesa

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD.

Vinci – opinie

Film Vinci doczekał się wyśmienitego przyjęcia, nie brakowało najwyższych ocen oraz znakomicie pozytywych opinii, które jedynie potwierdzały jak wiele ciężkiej pracy wykonano, aby zapewnić polskim widzom znakomitą komedię kryminalną.

Czytaj także: "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" - Czas na wielki finał filmowej serii adaptacji!

Vinci – książka

Film Vinci fabularnie jest samodzielnym dziełem, z którym możemy się zapoznać także za sprawą wydanej książki Vinci, stanowiącej przeniesienie filmowego scenariusza na powieścią formę. Wydanie to zawierało nie tylko scenariusz Konrada J. Zarębskiego, ale także zestaw dodatkowych materiałów.

Książkę Vinci można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Vinci
Juliusz Machulski1
Okładka książki - Vinci

Książka zawiera scenariusz filmu, wywiad Konrada J. Zarębskiego z reżyserem oraz dodatkowe sceny, które ostatecznie nie znalazły się w filmie....

dodaj do biblioteczki
Film