Violetta Villas doczeka się filmu biograficznego

Data: 2022-06-30 14:01:17 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu ruszą zdjęcia do filmu biograficznego o Violetcie Villas. Czy to oznacza, że w końcu doczekamy się produkcji o diwie polskiej estrady?

Obrazek w treści
Fotografia:  Fot. Bechstein / CC BY-SA 3.0. / Wikimedia Commons 

Violetta Villas to kolejna polska artystka, która doczeka się filmowej biografii. W zeszłym roku w telewizji można było obejrzeć film o Maryli Rodowicz o tytule Maryla. Tak kochałam. Pisaliśmy również o produkcji, która jest dopiero na wstępnym etapie realizacji, a ma zobrazować życie Beaty Kozidrak. Teraz czas na filmową biografię Violetty Villas.

Violetta Villas – powstaje filmowa biografia

Violetta Villas była niewątpliwie jedną z barwniejszych postaci polskiej estrady. Szczyt jej kariery przypadł na lata sześćdziesiąte, kiedy to podbiła sceny w Opolu i Sopocie, a następnie także w Paryżu i Las Vegas.

Czytaj także: „Cudowny chłopak. Biały ptak” – powstanie kontynuacja popularnego filmu

Jej wizerunek budził wiele emocji. Była rozpoznawalna dzięki długim kręconym włosom oraz szokującym niemal barokowym kreacją. Jej wygląd rodem ze Złotego Wieku Hollywood wzbudzał wiele kontrowersji. Jednak nie można było artystce odmówić talentu – potrafiła śpiewać pop, ale także klasyczny repertuar, operę oraz operetkę.

Violetta Villas – film na temat znanej wokalistki

Niedawno dowiedzieliśmy się, że została wybrana już aktorka, która odegra rolę Violetty Villas. To przełomowa informacja w sprawie filmu, ponieważ plany jego powstania sięgają aż 2016 roku. Wcześniej jednak był problem z pozyskaniem zgody na realizację ze strony rodziny wokalistki.

Czytaj także:  Powstanie film biograficzny o Magdzie Gessler. Kto zagra młodą restauratorkę

Teraz jednak jest już pewne, że film powstanie, a jeszcze w tym miesiącu mają się rozpocząć zdjęcia. Premiera filmu zaplanowana jest na przyszły rok. Produkcję wyreżyseruje Karolina Bielawska i będzie ona nosić tytuł Violetta i dzięcioł. Tytuł ten nawiązuje do innej produkcji — filmu Dzięcioł, w którym Villas zagrała w 1970 roku.

Czytaj także: Trwają prace nad adaptacją powieści „Chronologia wody”. Za reżyserię odpowiada Kristen Stewart

Cała historia zostanie przedstawiona z perspektywy tytułowego ptaka, który, jak się okazuje, ma symbolizować syna artystki – Krzysztofa Gospodarka. Co ciekawe, współautorką scenariusza jest jego żona Małgorzata Gospodarek, czyli synowa Violetty Villas.

Violetta Villas – książki

O bujnym życiu Violetty Villas można przeczytać w książce Villas autorstwa Jerzego Danilewicza. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B. i można ją kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: film biograficzny,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Villas
Jerzy Danilewicz0
Okładka książki - Villas

W szarych czasach PRL-u Violetta Villas była jak malowany ptak. W latach 60. stała się na dwie dekady jedną z muzycznych ikon, towarem eksportowym. Często...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje