Powstanie film biograficzny o Magdzie Gessler. Kto zagra młodą restauratorkę?

Data: 2022-06-27 14:09:24 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Kilka godzin temu dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad filmem fabularnym o życiu najsłynniejszej polskiej restauratorki. Powstanie na podstawie bestsellerowej biografii. Zapowiada się kinowy sukces?

Obrazek w treści
fot. fragment okładki biografii Magdy Gessler / Biblioteka Akustyczna

Magda Gessler to jedna z najważniejszych polskich restauratorek. Polacy poznali ją głównie za sprawą niezwykle popularnego programu Kuchenne rewolucje, a jesienią prawdopodobnie zobaczymy już 25 sezon programu. W zeszłym roku restauratorka oraz Dominik Linowski wydali biografię Magdy Gessler, na podstawie której teraz ma powstać film fabularny.

Magda Gessler film – co wiadomo?

Informacje o filmie na podstawie życie Magdy Gessler jako jeden z pierwszych podał serwis Wirtualne Media. Choć neiznane są szczegóły, wiemy, że film mocno opierać ma się na tym, co zostało opisane w biografii restauratorki. Jak niejednokrotnie podkreślała Magda Gessler, jej życie znacząco wykracza poza plan zdjęciowy Kuchennych rewolucji.

W swoim życiu restauratorka spotykała się niejednokrotnie z wysokimi rangą politykami, zdawała do szkoły artystycznej. W swojej biografii opowiedziała także o trudnych momentach z życia prywatnego. Jej droga na szczyt była kręta i wyboista.

Czytaj także: Trwają prace nad adaptacją powieści „Chronologia wody”. Za reżyserię odpowiada Kristen Stewart

Prawdopodobne jest więc, że film, podobnie jak książka, pokaże widzom zupełnie nową, nieznaną dotąd stronę restauratorki.  Zwłaszcza że Magda Gessler bierze czynny udział we wczesnych etapach tworzenia i współpracuje ze scenarzystami. Ma też być jedną z reżyserek. 

Magda Gessler film – kto wystąpi?

Na ten moment nie wiadomo nic na temat obsady produkcji, bowiem film znajduje się na początkowym etapie tworzenia. Nie wiadomo także, czy sama Magda Gessler pojawi się w swoim filmie. Pewne jest na pewno, że nie zabraknie młodych twarzy.

Czytaj także: Magda Gessler zapowiedziała swoją biografię 

Wiemy już bowiem, że Magda Gessler chciałaby podczas castingu znaleźć młodych i utalentowanych aktorów, którzy nie są jeszcze znani w mediach głównego nurtu.

Magda Gessler film – kiedy premiera produkcji?

Data premiery produkcji nie została podana. Zapewne sami twórcy jeszcze dokładnie nie wiedzą, kiedy film zostanie ukończony. Jeśli jednak scenariusz zostanie szybko ukończony, a prace na planie ruszą w tym roku, to możliwe, że na premierę wcale nie trzeba będzie aż tak długo czekać.

Czytaj także: Już dziś na HBO Max premiera 4. sezonu serialu „Westworld” 

Zakładamy, że biograficzny film o życiu restauratorki może ujrzeć światło dzienne pod koniec 2023 roku lub na początku 2024 roku.

Magda Gessler – biografia popularnej restauratorki

Na rynku pojawiło się mnóstwo książek sygnowanych nazwiskiem restauratorki. Publikacje, takie jak: Wielkanoc ze smakiem, Schronisko Smaków, czy Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler opierały się na kulinarnych przeżyciach i ulubionych przepisach autorki.

W 2014 roku wydana została pierwsza biograficzna książka restauratorki, czyli: Magda Gessler. Autobiografia apetyczna. Jednak dopiero w zeszłym roku pojawiła się publikacja, która niesłychanie szybko stała się bestsellerem. Pięknie wydana biografia Magda w niezwykle ciekawy sposób opisała dotychczasowe życie restauratorki. Teraz, właśnie na jej podstawie ma powstać film. Zanim jednak trafi on na nasze ekrany, serdecznie polecamy zapoznać się z pierwowzorem!

Książkę można kupić w wielu księgarniach internetowych:

Tagi: Magda Gessler, kuchenne rewolucje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Magda
Dominik Linowski1
Okładka książki - Magda

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje