W jak morderstwo – Zbrodnia w podwarszawskiej Podkowie Leśnej!

Data: 2020-12-27 17:45:01 Autor: tadas

W jak morderstwo jest filmową adaptacją powieści Katarzyny Gacek, ukazującej widzom opowieśc łączącą kryminał oraz komedię, jednocześnie zapewniając widzom nietypową historię rozgrywającą się w Podkowie Leśnej, wstrząśniętej dokonaną zbrodnią. Kto dokonał morderstwa?

Obrazek w treści

W jak morderstwo to polski film kryminalny mający zadebiutować w połowie 2021 roku za sprawą reżysera Piotr Mularuka.

W jak morderstwo – opis

O czym jest film W jak morderstwo? Magda niedawno porzuciła karierę na rzecz rodziny, mając nadzieję na spokojne życie w małej miejscowości pod Warszawą. Rzeczywistość nie jest tak łatwa oraz oczywista, w wyniku czego w mieścinie odnalezione zostaje ciało zamordowanej kobiety.

Ofiara posiadała wisiorek z literką "W", dokładnie taki sam jak jej koleżanka Weronika. To nie jedyna poszlaka, która kieruje sprawę między innymi stronę rywalizacji polityczno-biznesowej.

Czytaj także: Śledztwo to nudna i żmudna robota. Wywiad z Katarzyną Gacek

Za śledztwo zabiera się komisarz Jacek Sikora, niegdyś zakochany w Magdzie mężczyzna. Mając doświadczenie z walką ze złodziejami rowerów, musi stanąć na wysokości zadania, aby być w stanie poznać prawdę dotyczącą zbrodni. Wokół sprawy pojawia się miłość, uczucia, samotność Magdy oraz wiele sekretów, które mogą wyjść na jaw!

W jak morderstwo – obsada

Kogo zobaczymy w W jak morderstwo? W głównych rolach filmu znaleźli się Anna Smołowik (Juliusz) oraz Paweł Domagała (Żmijowisko, Serce nie sługa, Dzień dobry, kocham cię oraz Wkręceni), którzy mają stworzyć wyjątkowy duet aktorski, mogący w praktyce wypaść niezwykle zabawnie.

Czytaj także: Sylwester i Nowy Rok z Netflixem. Co warto zobaczyć?

U jego boku wystąpili Przemysław Stippa, Jacek Knap, Olga Sarzyńska, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Szymon Bobrowski czy Piotr Adamczyk

W jak morderstwo – kiedy premiera?

Kiedy odbędzie się premiera filmu W jak morderstwo? Debiut zaplanowany został na połowę 2021 roku.

Czytaj także: Charlie i fabryka czekolady – Wyjątkowa wycieczka do świata słodyczy!

W jak morderstwo – czy jest książka

W jak morderstwo stanowi filmową adaptację powieści "W" jak morderstwo, autorstwa Katarzyny Gacek, za sprawą której możemy już teraz zapoznać się z niezwykłą opowieścią z ciekawym pomysłem na śledztwo, postacie oraz relacje pomiędzy nimi z lekką, komediową nutą.

Czytaj także: „Osiecka” – odc 3 i odc 4. Co się wydarzy?

Książkę "W" jak morderstwo kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
"W" jak morderstwo
Katarzyna Gacek2
Okładka książki - "W" jak morderstwo

Magda, klasyczna kura domowa, pewnego wieczoru znajduje dowód na zdradę męża oraz obce zwłoki. Okazuje się jednak, że nie do końca obce –...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo