W Japonii pojawiły się figurki pisarzy w kociej wersji

Data: 2021-12-08 09:00:01 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Japończycy raz za razem lubią udowadniać, że wyobraźnia nie ma granic. Tym razem twórcy zabawek kapsułowych zaskoczyli swoich fanów i przygotowali serię związaną z najsłynniejszymi japońskimi pisarzami.

Obrazek w treści © CHOCOLATE Inc. © BUSHIROAD MEDIA / PR Times

Kojarzycie zabawki, które można wylosować w maszynach, po umieszczeniu w nich monet? W Japonii zabawki kapsułowe nazywają się gachapon, a teraz w ofercie firm oferujących takie gadżety, pojawiła się nowa seria figurek, która w nietypowy sposób przedstawia najsłynniejszych japońskich pisarzy.

Słynni japońscy pisarze jako koty

Samo stworzenie serii figurek przypominających słynnych pisarzy nie byłoby czymś zaskakującym. Jednak twórcy zabawek kapsułowych poszli o krok dalej. I tym sposobem znani literaci zamienili się nie tylko w miniatury, ale również... w koty! 

Czytaj także: Znamy nominowanych do Paszportów Polityki 2021

Seria nazywa się Literary Master Cats i została wymyślona przez twórców z firmy Content Studio Chocolate Inc. Pisarze-koty prezentują się w różnych pozach, a jednocześnie wyglądają niezwykle dostojnie.

Kto został kotem w zabawce kapsułowej?

Przedsiębiorstwo wybrało pięciu pisarzy, którzy są powszechnie uznawani za najważniejszych w historii literatury japońskiej. To także nowatorski sposób, by rozpowszechnić wiedzę o tych autorach, którzy tworzyli w ubiegłym stuleciu.

Wybranymi Mistrzami Literatury zostali: noblista Kawabata Yasunari (Kraina śniegu, Głos góry, Śpiące piękności, Meijin, mistrz go), Natsume Soseki (Jestem kotem, Panicz, Światło i mrok), Kenji Miyazawa (Noc na kolei galaktycznej i inne baśnie, Jadłodajnia o licznych zleceniach).

Pozostała trójka kotopisarzy to: Osamu Dazai (Zatracenie, Owoce wiśni, Uczennica, Goodbye i wybrane opowiadania), Ryunosuke Akutagawa (Kappy, Opowiadania japońskie, Życie szaleńca i inne opowiadania, Koła zębate)

Czytaj także: Wybrano Młodzieżowe Słowo Roku. To śpiulkolot

Niestety w naszym kraju te zabawki nie są dostępne. Można je kupić jedynie w Japonii, gdzie kosztują 300 jenów, czyli niecałe 300 dolarów.  Polskiemu czytelnikowi zostaje jedynie zapoznanie się z japońską literaturą, m.in. autorstwa  Kenjiego Miyazawy. Wydana w 2020 roku publikacja Noc na kolei galaktycznej i inne baśnie nakładem Wydawnictwa Kirin jest zbiorem trzech najsłynniejszych baśni ukochanego autora młodych Japończyków. Książkę kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje