„Warszawianka” ze zwiastunem! Szyc: „Nie bój się, k…, miłości”

Data: 2023-06-08 11:25:45 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje pierwszy polski serial platformy streamingowej SkyShowtime. W sieci właśnie pojawił się zwiastun produkcji oraz premierowe zdjęcia.

Kadr z polskiego serialu "Warszawianka" - Borys Szyc na planie produkcjifot. materiały prasowe / SkyShowtime

Warszawianka to serial, który już 19 czerwca 2023 roku zadebiutuje na platformie SkyShowtime. Za scenariusz do produkcji odpowiada polski pisarz Jakub Żulczyk. Tym razem ujawniono premierowy materiał wideo zapowiadający produkcję.

Warszawianka – zwiastun wywołał sensację?

W sieci właśnie zadebiutował pierwszy zwiastun serialu Warszawianka. Produkcja skupia się na czterdziestoletnim playboyu Franku Czułowskim, nazywanym też „Czułym”. Wydaje się, że mało kto bierze go na serio. Mężczyzna więc przez cały czas próbuje odszukać sens własnego istnienia i odnaleźć się w skomplikowanym świecie.

czytaj także: "Pati" - wyczekiwany spin-off "Skazanej" od dzisiaj w serwisie TVN

Na upubliczniony w sieci zwiastun nałożone zostały ograniczenia wiekowe. Trailer na platformie YouTube zobaczyć mogą tylko pełnoletni, zalogowani użytkownicy.

Podobno żyje się dla pojedynczych chwil. Chwil spokoju, gdy wszystko się zgadza. Pewnie to prawda i pewnie dlatego ludzie piją, ćpają i pieprzą się jak króliki

– słyszymy w zwiastunie głos Borysa Szyca.

W materiale zobaczyć możemy głównego bohatera m.in. zażywającego narkotyki czy uprawiającego seks. Całość dopełnia pojawiający się w tle kultowy przebój Bronski Beat – „Smalltown Boy”. 

Świat został zaprogramowany, aby w najmniej spodziewanym momencie spieprzyć ci się na głowę. A może świat jest zaprogramowany na to, aby trochę cię olśnić?

– słyszymy.

Zwiastun w komentarzach zebrał już całe mnóstwo pochwał. Sporo osób z niecierpliwością wyczekuje premiery. 

Jeśli serial będzie choć w połowie tak dobry jak trailer, to mamy hit. Czekam!

– napisał jeden z komentujących

Warszawianka – ciekawi bohaterowie serialu i gwiazdorska obsada

Reżyserem serialu jest Jacek Borcuch, a w głównej roli wystąpił Borys Szyc, którego niebawem zobaczymy także w serialu od Netfliksa, gdzie wciela się w postać komisarza Forsta.

W Warszawiance Szyc stał się odtwórcą Czułego, na ekranie jednak będzie mu towarzyszyć wiele różnych postaci. Możecie je zobaczyć na plakatach, w galerii pod artykułem! Elka (w tej roli Maja Pankiewicz) i Sanczo (Piotr Polak) to najlepsi przyjaciele Franka, którzy towarzyszą mu zarówno podczas jego wzlotów i upadków.

czytaj także: „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1” – przedostatni film o przygodach Katniss

Czuły ma również córkę – Ninę (Milena Goździela), która czasem wzbudza w nim ogromne poczucie winy. To ona jednak jako jedyna potrafi ściągnąć uwagę ojca i sprowadzić go na ziemię, wtedy kiedy trzeba. Zośka (Zofia Wichłacz) niejednokrotnie pomaga Czułemu z jego twórczością. Właśnie dzięki niej mężczyzna zaczyna łapać równowagę, której tak długo poszukiwał.  

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje