Quantcast

„Wataha” od HBO od teraz na antenie TVN! Co warto wiedzieć o serialu? 

Data: 2022-10-12 16:58:06 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Popularna produkcja kryminalna Wataha zrealizowana na zlecenie HBO teraz trafi do szerszej widowni. Wszystko za sprawą kanału TVN 7, na którym od środy, 12 października emitowany będzie 1 sezon serialu. 

Obrazek w treści

Serial kryminalny Wataha od lat stanowi jedną ze sztandarowych polskich produkcji zrealizowanych przez HBO. Serial zachwycił widzów, a teraz zyska drugą młodość – pierwszy sezon znanej produkcji wyemitowany zostanie bowiem na ogólnodostępnym kanale TVN 7. 

Wataha – o czym jest serial? 

Akcja nowego serialu emitowanego na TVN 7 rozgrywa się w Bieszczadach, gdzie znajduje się jednostka Straży Granicznej. Budynek staje się jednak celem zamachowców. Podczas ataku ginie znaczna część funkcjonariuszy, a przy życiu pozostaje tylko jeden z nich – kapitan Wiktor Rebrow.

Czytaj także: „Miłość i medycyna” – na TVP powraca 3 sezon popularnego serialu

Prokuratura rozpoczyna oficjalne śledztwo na temat zamachu, na szybki rezultat dochodzenia liczą także najwyżej postawieni funkcjonariusze Straży Granicznej. Mimo doznanej krzywdy, Rebrow postanawia rozpocząć własne śledztwo, by samemu schwytać sprawców. 

Wataha – obsada serialu 

Kto występuje w produkcji Wataha? W roli głównej w produkcji pojawi się znany m.in. z Prawa Agaty Leszek Lichota. W przeszłości aktor występował także w Lokatorce czy głośnym Bożym ciele, a niebawem będzie można zobaczyć go w ekranizacji serii książek political-fiction Remigiusza Mroza – serialu Wotum nieufności

Oprócz Lichoty, w produkcji pojawili się również inni aktorzy małego i dużego formatu. Wśród nich m.in. Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel i Dagmara Bąk. 

Wataha – ile odcinków? Kiedy zobaczyć?

Pierwszy sezon serialu Wataha liczy łącznie 6 odcinków, które emitowane będą w kolejnych tygodniach października i listopada. Serial w całości zobaczyć można na platformie HBO Max oraz w serwisie player.pl po wykupieniu odpowiedniego abonamentu. 

Poniżej prezentujemy harmonogram emisji poszczególnych odcinków na antenie TVN7: 

Wataha – odc. 1, sezon 1 – 12.10.2022, godz. 21:35

Wataha – odc. 2, sezon 1 – 12.10.2022, godz. 22:40

Wataha – odc. 3, sezon 1 – 19.10.2022, godz. 21:35

Wataha – odc. 4, sezon 1 – 19.10.2022, godz. 22:40

Wataha – odc. 5 i 6, sezon 1 – 26.11.2022, godz. 21:35

Wataha – odc. 1, 2 i 3, sezon 2 – 02.11.2022, godz. 21:35

Wataha – odc. 3, 4 i 5, sezon 2 – 09.11.2022, godz. 21:35

Wataha – odc. 5 i 6, sezon 2 – 16.11.2022, godz. 21:35

Wataha – odc. 1, 2 i 3, sezon 3 – 23.11.2022, godz. 21:35

Wataha – czy warto zobaczyć? 

Wataha to jeden z najgłośniejszych seriali sprzed lat. Tworzona w 2014 roku produkcja doczekała się kontynuacji w postaci trzech sezonów. Produkcja została ciepło przyjęta nie tylko przez widzów, ale i krytyków – w 2018 i 2020 roku wyróżniona została Nagrodą „Orły”. 

Czytaj także: Co nowego na Netflix? Premiery od 8 do 15 października 2022 roku

Serial uhonorowano także nagrodą Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC za najlepsze zdjęcia w odcinku serialu. Chodziło o pilot trzeciego sezonu Watahy. W 2016 roku pierwszy z sezonów trafił natomiast na antenę brytyjskiego kanału Channel 4. 

Wataha – czy są książki powiązane z serialem? 

Serial Wataha powstał na bazie scenariusza realizowanego przez głównego scenarzystę produkcji – Piotra Szymanka. Produkcja realizowana była w reżyserii Michała Gazdy, Kasi Adamik oraz Jana P. Matuszyńskiego. 

Niestety, chociaż serial może swoją atmosferą przywodzić na myśl wiele książkowych kryminałów, nie powstał na podstawie żadnego literackiego odpowiednika. Twórcy nie zdecydowali się także przenieść historię  z serialu do książki. 

Ekspozycja książka opis

Molom książkowym możemy zaproponować jednak inną historię kryminalną, która rozgrywa się w górach. Chodzi o książkę Ekspozycja, czyli 1. tom serii o Wiktorze Forście autorstwa Remigiusza Mroza. Fabuła powieści koncentruje się na losach komisarza policji zajmującego się tajemniczym morderstwem na Giewoncie. 

Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej: 

 

Tagi: seriale kryminalne, wataha,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Anna Bichalska ;
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Pokaż wszystkie recenzje