Serial "Watchmen" to świetna adaptacja komiksów! Co o nim wiadomo?

Data: 2020-01-22 14:46:18 Autor: pobarski

W październiku 2019 roku premierę miał nowy serial od HBO – Watchmen, stanowiący kontynuację popularnego filmu o tym samym tytule. Co wiadomo o produkcji i czy będzie drugi sezon?

Obrazek w treści

Watchmen po raz pierwszy pojawił się na ekranach w formie filmu w 2009 roku. Wówczas była to produkcja Watchmen: Strażnicy stworzona przez Zacka Snydera. Po prawie 10 latach na ekranach można było zobaczyć nową wersję Watchmena – w postaci serialu wyprodukowanego przez HBO.

Watchmen – opis serialu

Serial Watchmen przedstawia losy dawnych superbohaterów, którym przychodzi żyć w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku w alternatywnej wersji zimnej wojny trwającej między Stanami Zjednoczonymi a Rosją.

W serialu przedstawiona zostaje grupa dawnych herosów, Strażników, którzy w przeszłości połączyli siły, by razem przeciwstawić się złu i łamaniu prawa. W 1985 bohaterowie zostają jednak zmuszenie do przejścia w stan spoczynku. Niebawem jeden z członków Strażników zostaje zabity, a dawni superbohaterowie zaczynają przyglądać się swojemu bliskiemu otoczeniu.

Niebawem Strażnicy zorientują się, że znaleźli się w środku nieprawdopodobnej intrygi. Od kolejnych ich kroków zależy zaś dalsza przyszłość ich kraju oraz bezpieczeństwo mieszkańców.

Watchmen – obsada

W nowym serialu Watchmen wystąpiły znane postaci, między innymi Regina King (Gdyby ulica Beale umiała mówić), Jeremy Irons (Druga prawda), Don Johnson (serial Policjanci z Miami), Jean Smart (serial Fargo) oraz Tim Blake Nelson (Raport mniejszości).

Czytaj także: Nowy serial z doktorem Housem! To "Avenue 5" od HBO

Za reżyserię serialu odpowiada natomiast Nicole Kassell, która w przeszłości zajmowała się także produkcją Westworld.

Watchmen – czy będzie drugi sezon?

Chociaż pierwszy sezon serialu Watchmen kończy się zaskakującym cliff hangerem, według twórców serialu widzowie nie pozostają bez odpowiedzi, wszak wnioski z końca serii nasuwać miały się widzom same.

Z pracy nad ewentualnym kolejnym sezonem serialu wycofał się także showrunner Damon Lindelof, który miał zacząć angażować się już w inne projekty. Współtwórcy serialu nie widza zaś możliwości jego kontynuacji bez możliwości współpracy z Lindelofem.

Czytaj także: Już niebawem spin-off „Gry o tron”. Kiedy kolejny serial?

Dlatego też prawdopodobnie przynajmniej w najbliższym czasie nie zobaczymy 2 sezonu Watchmena.

Serial Watchmen – gdzie obejrzeć?

Serial Watchmen emitowany był od października na kanałach należących do HBO. Obecnie serial można zobaczyć w całości w sieci.

Watchmen dostępny jest na platformie streamingowej HBO Go oraz Player.pl.

Watchmen – czy istnieje książka?

Jeśli jednak zakończenie serialu was nie satysfakcjonuje, warto poznać także komiksy, na podstawie których powstał amerykański serial od HBO.

Watchmen to oryginalny komiks stworzony przez Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa w 1987 roku. Zbiorczo wszystkie zeszyty wydano w formie jednej powieści graficznej po kilkunastu latach od pierwszego wydania.

W Polsce komiks wydany został pod tytułem Strażnicy, a za wydanie odpowiada Wydawnictwo Egmont.

Komiks Watchmen możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Strażnicy. Mistrzowie Komiksu
Alan Moore0
Okładka książki - Strażnicy. Mistrzowie Komiksu

Wielowątkowe i wielopoziomowe dzieło brytyjskiego scenarzysty, Alana Moore'a z rysunkami Dave'a Gibbonsa. Powieść graficzna, która zburzyła stereotyp...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor