Wiemy, kto zagra Geralta w nowym Wiedźminie!

Data: 2018-09-04 18:04:03 Autor: pobarski
News - Wiemy, kto zagra Geralta w nowym Wiedźminie!

Niebawem na popularnej platformie Netflix zobaczyć będziemy mogli nową adaptację historii o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Dziś dowiedzieliśmy się, kto wcieli się w Geralta.  Będziecie zaskoczeni!

W nowej produkcji Netflixa, Geralta zagra Henry Cavill – trzydziestopięcioletni brytyjski aktor znany m.in. z tytułów takich jak Gwiezdny pył czy Batman v Superman: Świt sprawiedliwości.

Wielu czytelników Andrzeja Sapkowskiego ma naprawdę duże nadzieje wobec nowej produkcji amerykańskiego internetowego giganta VOD. Do tej pory jedyną serialową adaptacją książek Sapkowskiego był serial TVP, który pojawił się w 2002 roku – niestety, nie spełnił on oczekiwań czytelników i widzów.

Historia o Wiedźminie ma naprawdę spory potencjał i wydaje się, że nowi producenci historii o Geralcie dobrze o tym wiedzą, a jednak – wybór Cavilla i obsadzenie go w tej ważnej roli już teraz wzbudza kontrowersje.

Fani na Facebooku nie kryją się ze swoimi odczuciami wobec Henry’ego Cavilla. Niektórym wybór aktora znanego z serii o superbohaterach bardzo się podoba, inni twierdzą zaś, że jest to kompletna pomyłka. Co na takie komentarze odpowiada Netflix? W jednym z komentarzy odpowiada: To samo pewnie słyszała Charlize Theron przed premierą Monster.

Na oficjalną datę premiery musimy niestety jeszcze poczekać. Podobnie, jak na pierwsze fotosy z serialu. Możemy być jednak pewni, że produkcja Netflixa będzie całkiem odmienna od znanej do tej pory polskiej adaptacji.

Wiedźmin to jedna z najpopularniejszych serii fantasy w Polsce. Na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego powstało wiele gier komputerowych, które cieszą się niesamowitą popularnością wśród graczy. Sam Sapkowski wydany został także za granicą, przekłady jego książek pojawiły się między innymi we Włoszech.

Jak myślicie, jaka będzie nowa ekranizacja Wiedźmina? Co sądzicie o obsadzeniu Henry’ego Cavilla?

 

Fot. użyta w nagłówku: David Shankbone, Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski14
Okładka książki - Ostatnie życzenie

Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo