Wiemy, kto wyda w Polsce książkę Grety Thunberg

Data: 2019-07-15 17:50:17 Autor: pobarski
News - Wiemy, kto wyda w Polsce książkę Grety Thunberg

Greta Thunberg zasłynęła swoją nieustępliwością i dążeniem do zmiany. Jej bunt przeciw polityce środowiskowej zainspirował wiele osób i zmusił rządzących do przemyśleń na temat stanu środowiska naturalnego. Teraz dziewczyna wydaje swój manifest w formie książki.

O tym, że Greta Thunberg chce napisać książkę, pisaliśmy jakiś czas temu na łamach naszego portalu. Ta dziewczyna, dzięki swojej determinacji i niezwykłemu protestowi, stała się symbolem nastoletniego sprzeciwu wobec niszczenia środowiska i niewłaściwemu prowadzeniu polityki proekologicznej.

Czytaj także: Już niebawem pierwsza książka 16-letniej Grety Thunberg

Teraz wiemy już, że książka nastolatki, na którą składać się będą przemówienia wygłaszane przez nią na konferencjach klimatycznych i w mediach, wydana zostanie także i w Polsce. Za polski przekład i publikację książki odpowiedzialne będzie Wydawnictwo Sonia Draga.

Książka, którą współtworzy Greta Thunberg, będzie nosiła tytuł Sceny z życia rodzinnego. Strajk klimatyczny Grety. Co znajdzie się w książce, oprócz oryginalnych przemówień Grety, pojawi się także historia jej samej – dziewczyny, która w wieku piętnastu lat postanowiła pokazać swoje niezadowolenie za pomocą strajku szkolnego, a która dziś jest oficjalną kandydatką do Pokojowej Nagrody Nobla. To także książka o tym, co jest motywacją Thunberg oraz jaki wpływ na rodzinę dziewczyny miała jej działalność.

Przypomnijmy, że Thunberg w grudniu ubiegłego roku odwiedziła Polskę podczas organizowanego w Katowicach Szczytu Klimatycznego. Tam, w obecności polityków z całego świata, powiedziała poruszające słowa: Los naszej cywilizacji jest poświęcany dla zysków niewielkiej grupy ludzi, by wciąż mogli zarabiać niewyobrażalne sumy pieniędzy.

Przeczytacie tę książkę? Co sądzicie o działalności dziewczyny?

Fot. materiały Wydawnictwa Sonia Draga

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Wariat na wolności. Autobiografia
Wojciech Eichelberger;
Wariat na wolności. Autobiografia
Pokaż wszystkie recenzje