Wiemy, kto wyda w Polsce książkę Grety Thunberg

Data: 2019-07-15 17:50:17 Autor: pobarski
News - Wiemy, kto wyda w Polsce książkę Grety Thunberg

Greta Thunberg zasłynęła swoją nieustępliwością i dążeniem do zmiany. Jej bunt przeciw polityce środowiskowej zainspirował wiele osób i zmusił rządzących do przemyśleń na temat stanu środowiska naturalnego. Teraz dziewczyna wydaje swój manifest w formie książki.

O tym, że Greta Thunberg chce napisać książkę, pisaliśmy jakiś czas temu na łamach naszego portalu. Ta dziewczyna, dzięki swojej determinacji i niezwykłemu protestowi, stała się symbolem nastoletniego sprzeciwu wobec niszczenia środowiska i niewłaściwemu prowadzeniu polityki proekologicznej.

Czytaj także: Już niebawem pierwsza książka 16-letniej Grety Thunberg

Teraz wiemy już, że książka nastolatki, na którą składać się będą przemówienia wygłaszane przez nią na konferencjach klimatycznych i w mediach, wydana zostanie także i w Polsce. Za polski przekład i publikację książki odpowiedzialne będzie Wydawnictwo Sonia Draga.

Książka, którą współtworzy Greta Thunberg, będzie nosiła tytuł Sceny z życia rodzinnego. Strajk klimatyczny Grety. Co znajdzie się w książce, oprócz oryginalnych przemówień Grety, pojawi się także historia jej samej – dziewczyny, która w wieku piętnastu lat postanowiła pokazać swoje niezadowolenie za pomocą strajku szkolnego, a która dziś jest oficjalną kandydatką do Pokojowej Nagrody Nobla. To także książka o tym, co jest motywacją Thunberg oraz jaki wpływ na rodzinę dziewczyny miała jej działalność.

Przypomnijmy, że Thunberg w grudniu ubiegłego roku odwiedziła Polskę podczas organizowanego w Katowicach Szczytu Klimatycznego. Tam, w obecności polityków z całego świata, powiedziała poruszające słowa: Los naszej cywilizacji jest poświęcany dla zysków niewielkiej grupy ludzi, by wciąż mogli zarabiać niewyobrażalne sumy pieniędzy.

Przeczytacie tę książkę? Co sądzicie o działalności dziewczyny?

Fot. materiały Wydawnictwa Sonia Draga

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje