Prezenterka poinformowała o śmierci Williama Szekspira - znanego angielskiego pisarza

Data: 2021-06-01 08:03:29 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Argentyńska telewizja Canal 26 w czasie wieczornych wiadomości pomyliła pisarza Williama Szekspira z jego imiennikiem, 81-letnim Williamem Billem Szekspirem, który zmarł przed kilkoma dniami. 

Obrazek w treści

  • W Anglii zmarł 81-letni William „Bill” Szekspir.
  • Argentyńska telewizja powiązała mężczyznę ze znanym dramaturgiem.
  • Po wpadce na wizji pojawiło się wiele komentarzy w sieci. 

Czy znacie Williama Szekspira? Pewnie każdy przeczytał chociaż jedno dzieło znanego angielskiego pisarza. Tymczasem kilka dni temu jedna z argentyńskich telewizji poinformowała o… jego śmierci. Jak do tego doszło? 

William Szekspir niejedno ma imię?

William „Bill” Szekspir był 81-latkiem z angielskiego Warwickshire, który z dumą nosił to samo imię i nazwisko, co XVI-wieczny angielski twórca. W mediach Bill stał się popularny po tym, gdy jako drugi na świecie otrzymał szczepionkę Pfizer przeciwko koronawirusowi. 

81-latek miał jednak problemy ze zdrowiem, przez co niedawno trafił do szpitala w Coventry. Tam zmarł z powodu udaru niezwiązanego ze szczepieniem.

O śmierci jednego z pierwszych ludzi zaszczepionych przeciw COVID-19 rozpisały się międzynarodowe media. Informacje przedstawiła także argentyńska telewizja, która… powiązała Williama „Billa” Szekspira z dramaturgiem Williamem Szekspirem! 

Telewizja informuje o śmierci wielkiego pisarza

W czasie wieczorny wiadomości stacji Canal 26, prowadząca wydanie programu Noelia Novillo poinformowała, że w szpitalu zmarł jeden z najważniejszych na świecie pisarzy. 

Otrzymaliśmy wiadomość, która zaskoczyła nas wszystkich, biorąc pod uwagę jego ogromną rolę – zaczęła wiadomości dziennikarka. 

W późniejszej części wiadomości kobieta zapowiedziała materiał filmowy, który został pokazany widzom na ekranach – na przygotowanym przez stację filmie zobaczyć można było 81-letniego Williama „Billa” Szekspira w czasie szczepienia i krótko po nim. W czasie trwania filmu prezenterka dodała poruszające słowa: 

Jak wszyscy wiemy, jest jednym z najważniejszych pisarzy języka angielskiego – dla mnie mistrzem. Był pierwszym człowiekiem, który otrzymał szczepionkę na koronawirusa. Zmarł w Anglii w wieku 81 lat. 

Przypomnijmy: William Szekspir, autor Romea i Julii i Hamleta, zmarł w 1616 roku, nieco ponad 400 lat przed jego imiennikiem z Warwickshire. 

Oczywiście, wpadka dziennikarki została szybko wyłapana przez internautów, którzy udostępnili pechowy fragment wiadomości na Twitterze. Pojawiły się także żarty z prezenterki. Jak wytłumaczyła później Noelia Novillo, w czasie nagrania wcale się nie pomyliła – po prostu dokonała kilku uproszczeń, by lepiej przekazać informacje telewidzom.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.