Miał być Willy Wonka, skończyło się na rozczarowaniu, pustym magazynie i kilku żelkach

Data: 2024-03-05 14:10:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Właśnie odbyła się wystawa nazywana Willy Wonka Experience. Reklamowana była jako niesamowite wydarzenie, a okazała się kompletnym fiaskiem.

Obrazek w treści Miał być Willy Wonka, skończyło się na rozczarowaniu, pustym magazynie i kilku żelkach [jpg]fotografia poglądowa / Pexels

Niedawno do kin trafił film Wonkaktóry stanowi prequel kultowej produkcji zatytułowanej Charlie i fabryka czekolady. Opowiada on o młodości i wczesnych latach kariery Willy'ego Wonki. Na fali popularności nowego filmu powstała wystawa, która jednak nie spełniła oczekiwań klientów. 

Willy Wonka zaprasza? Skandal w Wielkiej Brytanii

Willy Wonka Experience to miało być wyjątkowe wydarzenie inspirowane powieścią Charlie i fabryka czekolady, a przynajmniej tak było reklamowane. Podczas eventu w Glasgow uczestnicy mieli być świadkami optycznych złudzeń i niesamowitych instalacji związanych z kultową postacią. Spodziewano się czekoladowych przysmaków i wielu niesamowitości. 

czytaj także: Bracia odc. 3 i 4: Renata musi uratować Adama. Streszczenie 3 odc. "Braci"

Bilety na wydarzenie również nie należały do najtańszych. Za wejściówkę trzeba było zapłacić nawet 35 funtów, czyli około 180 złotych. Uczestnicy, zgodnie z tym co zamieszczono na barwnej stronie internetowej, spodziewali się występów Oompa Loompa czy interaktywnych atrakcji inspirowanych książką Roalda Dahla. Koniec końców jednak wydarzenie nie spełniło oczekiwań. Jeden z rodziców, który z dziećmi chciał odwiedzić event, o przygotowaniu hali powiedział tak: 

Było tam może 20 krzeseł, kilka stołów i na wpół napompowany dmuchany zamek

Wystawa świata Willy'ego Wonki odwołana

Willy Wonka Experience okazał się czymś zupełnie innym, niż początkowo planowano. Kilka eksponatów stanęło w zimnej i pustej przestrzeni magazynowej. W mediach społecznościowych magazynu The Independent ukazał się krótki materiał, który możecie zobaczyć poniżej:

Jak mówi jeden z rodziców, na wydarzeniu dzieci otrzymały dwie żelki, a potem pół szklanki lemoniady. Niezwykle upiorny klimat buduje również połączenie kolorowych eksponatów i bezdusznej przestrzeni o szarych ścianach i podłodze. Co ciekawe wydarzenie zostało odwołane po kilku godzinach w sobotnie popołudnie. Po odwołaniu wydarzenia na miejsce została wezwana policja. 

Viralowe stało się także jedno ze zdjęć przedstawiające kobietę przebraną za Oompa Loompa:

Magazyn Vulture przeprowadził z nią krótki wywiad. Kobieta stwierdziła, że od początku wiedziała mniej więcej, na co się pisze. W rozmowie z dziennikarzami podkreśliła, że wraz ze swoimi koleżankami i kolegami próbowała animować zabawę. Spora część występu była jednak wymyślana na bieżąco. Animatorka przyznała, że widziała rozczarowanie nie tylko w oczach dzieci, ale też rodziców. 

Kiedy pojawiła się pierwsza grupa dzieciaków… Nie zrozumcie mnie źle, to wciąż niesamowicie, szokująco kiepski set, ale zrobiliśmy swoje i wszystko było dobrze. Po prostu trochę się tym bawiliśmy. 

 

źródła: www.nytimes.com ; vulture.com

Tagi: literatura, ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Charlie i fabryka czekolady
Roald Dahl0
Okładka książki - Charlie i fabryka czekolady

Charlie znajduje Złoty Kupon - bilet wstępu do fabryki czekolady Willy'ego Wonki. To najprawdziwsza magiczna kraina! Po rzece czekolady pływa się tam...

dodaj do biblioteczki
Film
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje