Wspaniałe stulecie – Sulejman znajduje się w śpiączce. Co wydarzy się w 109 i 110 odcinku serialu

Data: 2022-09-21 10:10:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Na kanale "Pierwszym" polskiej telewizji trwa emisja serialu Wspaniałe stulecie, tureckiej produkcji historycznej. W kolejnych odcinkach sułtan Sulejman zapada w śpiączkę. Sprawdzamy co jeszcze wydarzy się w kolejnych epizodach. 

Obrazek w treści 

Wspaniałe stulecie turecki serial kostiumowy, w stylu telenoweli. W jego kolejnych odcinkach sułtan Sulejman jest bardzo chory, obecnie znajduje się w śpiączce. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach tureckiego serialu? 

Wspaniałe stulecie – opis 109 odcinka serialu

W sto dziewiątym odcinku serialu Wspaniałe stulecie Sułtan Sulejman jest bardzo chory, władca zapada w śpiączkę. W tym stanie ma wizję ojca i siebie jako dziecko. Załamana chorobą sułtana Hürrem jest pocieszana przez jego matkę. Ibrahim pragnie jakoś pogodzić się z Hatice. Chce zabrać ją i jej dzieci na wycieczkę. Razem wyjeżdżają zatem za miasto. Wyjazd nie kończy się dla nich dobrze. Ich powóz zostaje napadnięty przez członków bractwa. 

    Czytaj także: Wspaniałe stulecie – Co wydarzy się w 108 i 109 odcinku serialu

Tymczasem Ibrahim Pasza ma być zabity na rozkaz jakiegoś tajemniczego efendiego. Mahidevran jest przekonana, że sułtan umrze, a jej syn będzie kolejnym władcą. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy można obejrzeć 109 odcinek serialu?

109 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w piątek, 23 września 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Powtórka w sobotę, 24 września, o godzinie 10:00, na TVP 1. 

Czytaj także: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 19 do 25 września 2022 roku

W razie gdybyście przegapili którąś z emisji, przypominamy, że ten jak i wszystkie poprzednie oraz następnie odcinki można przez cały czas oglądać na platformie streamingowej TVP VOD. 

Wspaniałe Stulecie – opis 110 odcinka serialu

W sto dziesiątym odcinku serialu Wspaniałe stulecie dochodzi do bardzo dramatycznych wydarzeń.  Hürrem i przede wszystkim jej dzieci są w niebezpieczeństwie. Matka sułtana zamierza wywieźć je z pałacu. Tymczasem Mahidevran chce pobyć się zagrożenie co do tronu, dla jej syna, Mustafy. 

Czytaj także: „Wspaniałe stulecie” powraca na TVP! Co warto wiedzieć na temat produkcji?

Gül Aga zostaje poproszony przez Hürrem o fiolkę z trucizną. Do pałacu wracają Aybige i Bali bej. Para posądzana jest o ucieczkę. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy obejrzeć 110 odcinek serialu?

110 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w poniedziałek, 26 września 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Powtórka we wtorek, 27 września, o godzinie 6:00, na TVP 1. 

Czytaj także: Zranione ptaki – Co zdarzy się w 126 i 127 odcinku wieczornego, tureckiego serialu na antenie TVP 2?

Serial cały czas można też oglądać na platformie streamingowej TVP VOD.

Wspaniałe stulecie – książki

Wspaniałe stulecie jest turecką superprodukcją, która czerpie z historii i opiera się na własnym scenariuszu. Postać Hürrem wydaje się jednak niezwykle ciekawa i barwna. Jeśli również czujecie do niej sympatię to polecamy Wam książkę Sułtanki autorstwa Iwony Kienzler. W tym dziele autorka przygląda się losom kilku sułtanek, które miały ogromny wpływ na politykę państwa Osmańskiego. Jedną z nich była właśnie Aleksandra, nazwana przez Sulejmana Hürrem.

Książkę Sułtanki można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: seriale tureckie, wspaniałe stulecie, telewizja, telenowele,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie
André Clot0
Okładka książki - Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie

Sulejman Wspaniały, osmański sułtan okryty największą chwałą, napełniał trwogą Europę przez blisko pół stulecia. W kilka lat poprowadził swoją armię...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Tylko jedna chwila
Sylwia Markiewicz
Tylko jedna chwila
Pokaż wszystkie recenzje